Jídelní kout aneb jak se najíst v malé kuchyni?

Moderní jídelna

Snídaně, obědy a večeře většinou stmelují celou rodinu. Na chvilku se všichni zastaví, usednou ke stolu a sdílí své zážitky ze dne s ostatními. Proto by jídelna měla poskytovat co nejvíc pohodlí a prostoru všem členům rodiny. Jak si ale zařídit prostornou jídelnu, když máte malý byt?

Jídelna v obývacím pokoji vs. jídelní kout v kuchyni

Jedním z oblíbených řešení je spojení obývacího pokoje a jídelny. Velice ladně rozdělíte místnost pomocí nábytku. Stačí sedací soupravu umístit tak, aby vytvořila dělící clonu, nebo můžete použít regál s poličkami na květiny či knihy. Prostor, který získáte, bude dostatečně velký pro nábytek do jídelny. Stůl se nemusí tísnit nikde v rohu u zdi, využijete tak všechna místa k sezení kolem stolu, díky čemuž se vám otevírá svět jídelních sestav a vy si můžete vybrat jakoukoli z nich. Kombinace jídelny a obýváku však má i své nevýhody. Ne vždy se potřeby jednotlivých členů rodiny dají skloubit. Někoho pak může rušit televize, jiného zas cinkání příborů. Pokud je to váš případ, pak raději za každou cenu napasujte jídelnu do kuchyně.

I když je kuchyňka malá, vždy je dobré v ní mít alespoň barový pultík pro dva, který se hodí na odpolední kafíčko nebo na vínko s kamarádkou. V případě, že chcete mít v takové kuchyni plnohodnotný jídelní kout,
tou nejlepší volbou je pro vás rohová lavice.

Jídelní set s úložným prosotorem
Rohová jídelní sestava z masivu

Moderní rohové lavice do každé domácnosti

Možná namítáte, že se rohová lavice nehodí do vašeho interiéru. Chápu, tento kus nábytku bohužel získal nepříliš chvalnou reputaci díky předchozímu režimu. Jenže taková rohová jídelní sestava z masivu je zcela o něčem jiném. Barvu dřeva zvolíte dle svého vkusu, a když to nepřeženete s polstrováním a jeho vzory, získáte elegantní kus nábytku, který zkrášlí vaši kuchyni a bude vaším pomocníkem s úložným prostorem. Jídelní židle nahradí praktické taburety. U stolu se tak pohodlně usadí i šest lidí.

Napsat komentář