Nemáte stavební spoření? Založte si ho, vyděláte na něm

RSTS.cz stavební spoření

Stavební spoření je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak zhodnotit své finance. Zcela právem. Je totiž bezrizikové a poskytuje jistotu zhodnocení vložených prostředků. A navzdory jeho názvu můžete úspory využít nejen k zajištění bydlení, ale libovolným způsobem.

U investic do akcií, podílových fondů nebo kryptoměn hrozí ztráta

I když mnohé láká vidina zázračného zbohatnutí, uvědomujeme si, že k němu dochází jen velice výjimečně. A navíc jen málokdo z nás se opravdu dobře orientuje ve složitém světě financí. To se v nedávné době ukázalo u Bitcoinu, do kterého i v Česku na sklonku roku 2017 řada lidí investovala nemalé částky. Avšak hned několik měsíců poté se hodnota virtuální měny výrazně propadla. Pokud tedy nejsme rození hazardéři a chceme, aby se naše peníze opravdu zhodnotily, je moudré volit konzervativnější produkty. Jedním z nich právě stavební spoření.

Toužíte po vlastním bydlení? Stavební spoření je tu právě pro vás

Stavební spoření je primárně určeno pro ty, kdo si chtějí pořídit nemovitost nebo rekonstruovat dům či byt. Nejen, že přináší solidní zisk, ale je také cestou k získání půjčky za výhodných podmínek. Po uplynutí sjednané doby spoření může klient požádat o řádný úvěr. A pokud se rozhodne investovat do bydlení dříve, je tu možnost využít tzv. překlenovací úvěr.

Vysoký výnos bez rizika

Stavební spoření nabízí nejen solidní úročení vložených prostředků, ale také státní podporu ve výši deseti procent z vkladů. Je tedy jedním z nejvýnosnějším produktů, který si můžeme založit. Míra zhodnocení je vyšší než u běžných spořících účtů a termínovaných vkladů. Ukládat volné finance do stavebního spoření je bez rizika, vklady jsou ze zákona pojištěny. Stavební spoření je tedy skvělou volbou i pro konzervativní klienty.

Úspory na stáří, cestování nebo třeba pořízení jachty

Stavební spoření si může založit úplně každý. A úspory je možné použít k libovolnému účelu. Chcete-li se zajistit na důchod a nechcete riskovat ztrátu v nevýhodné investici, je stavební spoření dobrou volbou. Můžete si ho založit i ve chvíli, kdy nechcete, aby vaše volné finanční prostředky ztrácely hodnotu na běžném účtu v bance. Jakmile uplyne šestiletá lhůta, po kterou jsou vklady vázány, můžete za úspory navýšené o úroky a státní podporu podniknout třeba cestu kolem světa, pořídit si nové domácí kino, výkonný počítač, automobil, motorku nebo dětem pokojíček snů.

Spořit můžete i dětem

Každý, kdo má rodinu, přemýšlí o tom, jak co nejlépe zabezpečit potomky. Všichni chceme dětem dopřát kvalitní vzdělání a usnadnit jim start do života. Pokud jim založíme stavební spoření, budeme mít naprostou jistotu, že jsou peníze bezpečně uloženy a jejich hodnota nepřetržitě narůstá.

Kde si založit stavební spoření?

Výhodné podmínky a skvělý servis nabízí například Raiffeisen stavební spořitelna. Nemusíte se vydávat na pobočku. Vše potřebné je možné zařídit i přes internet z pohodlí domova nebo odkudkoli, kde máte k dispozici připojení. Přímo na webových stránkách je k kalkulačka, s jejíž pomocí si můžete okamžitě ověřit, jakého zhodnocení úspor dosáhnete.

Garantovaný úrok a přístup k účtu online

Raiffeisen stavební spořitelna garantuje úrok ve výši 1,2 % ročně po celou dobu spoření. Máte tak jistotu, že se vaše prostředky budou zhodnocovat i za nepříznivých výkyvů finančních trhů. Navíc dalších 10 % z výše vkladů získáte ze státní podpory, která může dosáhnout až částky 2000 Kč za rok. Celkové zhodnocení vkladů tedy může být až 3,8 % ročně. Úspory jsou navíc pojištěny až do výše 100 000 EUR. Kontrolu nad svým účtem budete mít kdykoli a odkudkoli prostřednictvím internetového servisu.

Napsat komentář