Nemáte ještě novou dálniční známku? Víme, kde ji koupíte za několik minut

Elektronická dálniční známka je několik let starý fenomén, který ohromně usnadňuje práci všem motoristům. Můžete si ji totiž koupit odkudkoliv, kdykoliv, a to za pár minut. Jak na to?

Ověřený prodejce

Na českém trhu se v posledních letech vyrojila celá řada neověřených prodejců, kteří se snaží prodávat dálniční známku. Odborníci varují, že zadávání vašich platebních údajů přes jejich webové stránky není nic bezpečného. Přesně proto nakupujte známky pouze u ověřených a bezpečných prodejců.

Dálniční známka 2024 na vás čeká v e-shopu odborníků pod vloženým odkazem. Po rozkliknutí jejich stránek si stačí vybrat preferovanou variantu – 10denní stojí 310 Kč / 30denní 440 Kč / roční 1 500 Kč. Chcete roční známku? Pak příliš nečekejte, protože od března tohoto roku podraží na 2 300 Kč.

Po zvolení kýžené varianty zadáte zemi registrace vozidla, SPZ a začátek platnosti známky. Ihned se před vámi objeví platební brána. Několik málo minut po zaplacení obdržíte zprávu do své e-mailové schránky. Ta vás bude informovat o úspěšné aktivaci dálniční známky.

Nezapomeňte na to, že někteří řidiči mohou po zpoplatněných úsecích jezdit bez povolení. Typicky se jedná o majitele ekologicky nenáročných vozidel, jež vypouští méně něž 50 gramů oxidu uhličitého na kilometr jízdy. Stejnou úlevu si zaslouží i vlastníci ZTP, ZTP/P průkazu, případně provozovatelé registrovaných veteránů. Vždy se raději přesvědčte, jestli zrovna vy známku potřebujete.

Ušetříte si tak nepříjemnost v podobě pokuty.

Raději si hlídejte platnost

Zakoupili jste známku před nějakým časem a nejste si jistí, jestli je stále platná? Pak si ověřte platnost dálniční známky na webových stránkách pod odkazem. Zadejte svou SPZ a zemi registrace auta. V mžiku se před vámi objeví potřebné informace.