Na golf patří správná výbava – už máte vhodné golfové boty?

Jednou z radostí golfu je i pořizování si golfové výbavy. No řekněte upřímně, nefascinují vás svým designem třeba sportovní golfové boty?

Mne osobně uhranuly natolik, že jsem golf skutečně začala hrát. K jejich správnému výběru mne však čekala poměrně dlouhá cesta. Golfové boty se navíc neustále vyvíjejí, a tak se oplatí sledovat trendy, které se objevují. Pomáhají nám udržet si konkurenceschopný výkon, ale současně nám nabízí stále větší pohodlí a zdraví nejen pro naše nohy.

Moderními technologiemi a vychytávkami se to u golfových bot doslova hemží

Co brand, nebo dokonce co bota, to nové zajímavé vychytávky. Značka Nike se například chlubí technologií podrážky Lunarlon poskytující fantastické odpružení bezspikové boty. Hitem je materiál FlyKnit, který snižuje hmotnost boty, ale současně dává noze stabilitu během švihu. Odlehčení nabízí i syntetické svršky NIKESKIN. Další tradiční značkou na golf jsou boty Adidas. U těch maximální odpružení poskytuje technologie Boost, přirozenou flexibilitu technologie Puremotion, skvělý grip a stabilitu při golfovém švihu pak adiWEAR. Takto bychom mohli vyjmenovávat jednu zajímavou technologii za druhou. A jsme zatím pouze u dvou značek sportovní golfové obuvi. Hledejte tedy, co si ceníte právě vy – může jít o technologii zabraňující pocení, případně o další vychytávky.

…avšak nepromokavost zvažte jako standard

Nemusíte mít nepromokavé golfové boty všechny, jedny ale určitě. Pokud si vybíráte své první a prozatím jediné boty, určitě si pořiďte membránové. Tedy takové, které umožní noze dýchat a současně jsou nepromokavé. Jiným řešením je použití technologicky vyspělých impregnací na běžné golfové boty. Ideální jsou nanoimpregnace.

Spikové či bezspikové?

Toto je téměř hamletovská otázka. Zkušení golfisté rozdíl znají. Pro začátečníky je tady malé vysvětlení. Tradiční trny, které vídáme na golfových botách, se jmenují spiky (spike). Dávají botě stabilitu na greenu při odpalu. Jenomže mají i svoji nevýhodu. Hodí se pouze na trávník a nepustí vás v nich ani do místní restaurace, protože ničí podlahy. Dánska firma Ecco udělala populárními bezspikové boty (spikeless). „Chybí“ jim ostré trny a místo nich mají podrážku připomínající kopačky. V těchto botách se dá běžně chodit kamkoliv.

Pojďte si dát dohromady svoji golfovou výbavu

Golfové boty nejsou to jediné, co ke golfu potřebujeme. Pojďte si vybrat a třeba i nechat poradit tam, kde tomu rozumí. E-shop Digitalgolf.cz má ve své nabídce vše pro tento skvělý sport – golfové hole, oblečení a boty na golf, bagy, vozíčky, potřebné doplňky i golfové míčky. E-shop vedou specialisté, kteří vám s výběrem správné výbavy rádi pomohou.