Modulární batoh nejen na kolo

Ať již jste vášnivým cyklistou, který si do těla s chutí dá i stovku kilometrů nehledě na kopce a jiná převýšení, nebo si jen o víkendu vyrazíte na odpolední vyjížďku, bez jednoho se neobejdete. Bez kvalitního batohu.

Bez kvalitní batožiny se ovšem neobejdou ani vyznavači outdoorové turistiky včetně těch, kteří si v sobotu odpoledne vyrazí na dvouhodinovou procházku po lese. Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat zavazadlo, jež bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům.

Vybíráme batožinu

Obecně by se dalo říci, že na čím delší túru se chystáte, tím lépe byste se na ní měli připravit. Zkrátka jinou výbavu vyžaduje dvouhodinkový výšlap na houby a jinou dvoudenní vysokohorský track. Buďme ale konkrétní.

Velký a těžký, nebo lehký a minimalistický?

Váš batoh může být velký a těžký, nebo lehký a minimalistický. Jaký zvolit a kolik do takového outdoorového vybavení investovat? V podstatě záleží na tom, jak dlouho hodláte na svém výletu setrvat. Také samozřejmě záleží na charakteru a délce vašeho pobytu v přírodě.

Čím kratší pobyt v přírodě, tím jednodušší batoh

Na kratší sportovní aktivity včetně těch cyklistických vám postačí lehký batoh na kolo Prism HYD 10 s objemem deset litrů, za který například na e-shopu singletrek.cz (bajkshop tvůrců Singltreků v České republice) zaplatíte necelých 900 korun. O třídu víš pak je osmnáctilitrový sportovní batoh s pátéřákem Prism COBALT 18 L patřící do kategorie 3 batohy v jednom.

3 batohy v jednom

Tento batoh jednoznačně patří mezi to nejlepší, co je v současné době na trhu s outdoor batohy k mání. Tento batoh si totiž díky jedinečnému systému Switch Element systém (SES) můžete sestavit jako stavebnici. Skládá se z jednotlivých dílů s objemem od deseti do pětadvaceti litrů, které si jednoduše připojíte k dílu zádovému. Tento díl navíc během krátké chvilky vyměníte za jiný. Součástí batohu navíc je i certifikovaný chránič zad a držák helmy. Praktické, že? Tento batoh seženete za 3590 Kč na již zmíněném e-shou singtrek.cz.