Matrace, polštáře, přikrývky i prostěradla. Vše levně a na jednom místě!

Vyšperkujte svou ložnici k dokonalosti. Investujte do kvalitních a zdraví nezávadných materiálů a bude se vám spát jako na obláčku.

V první řadě investujte do kvalitní matrace. Bez ní se kvalitní spánek nedostaví. Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat tu, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Jaká matrace je pro vás nejlepší?

V první řadě vycházejte ze své hmotnosti, která je klíčová při výběru tvrdosti matrace. Na trhu se setkáte s matracemi se čtyřmi stupni tvrdosti. Nejměkčí matrace T1 (někdy se setkáte s označením H1) jsou určené pro uživatele s hmotností do šedesáti kilogramů. Pro těžší uživatele s hmotností do osmdesáti kilogramů pak je vhodná středně měkká matrace T2. Pro váhovou kategorii do 110 kg jsou určeny matrace středně tvrdé a ti nejtěžší jedinci by měli vybírat v kategorii matrací tvrdých T4.

Zaměřeno na materiál

Dalším parametrem, jejž byste se při výběru matrace měli řídit, jsou vaše stávající zdravotní problémy, od nichž vám k tomu určená matrace může ulevit. Trápí-li vás potíže s pohybovým aparátem, zaměřte svou pozornost na certifikovanou matraci ortopedickou, popřípadě zdravotní. Pohybový aparát si libuje také na japonských futonech. Jste-li alergikem, doporučujeme se zaměřit na matrace s antialergickým povrchem, jež odolávají roztočům.

Matraci si vyzkoušejte

Velmi důležitým parametrem je samozřejmě i materiál, z něhož je matrace vyrobena. Na trhu se setkáte s matracemi latexovými, taštičkovými, ze studené či paměťové pěny, sendvičovými, boxspringovými, přírodními, zónovými. A je otázkou do pranice, jakou matraci zvolit. V tomto ohledu doporučujeme konzultaci s odborníky a především využít možnosti si matraci vyzkoušet. K tomu ale bohužel nestačí krátké ulehnutí. Každý ortoped vám potvrdí, že to, zda vám matrace vyhovuje, poznáte až po jejím minimálně dvoutýdenním užívání. To si uvědomují i renomované e-shopy, které umožňují výměnu nevyhovujících matrací za jiné. Samozřejmě zdarma.

Nepodceňujte lůžkoviny

Vybrali jste si? Pak byste měli přistoupit k výběru kvalitních lůžkovin, jako jsou polštáře, přikrývky a prostěradla. I v tomto segmentu je nabídka trhu bohatá a opět doporučujeme vycházet z vašich potřeb. Polštáře můžete mít anatomické, péřové či z ekologických materiálů šetřících životní prostředí. Podobně jako přikrývky. Je libo klasickou peřinu, přikrývku z dutého vlákna, nebo hřejivou deku z ovčí vlny? Vycházejte z ročního období a vyberte si přikrývku, která vás v zimě zahřeje a v létě zchladí.

Bohatý výběr lůžkovin, matrací včetně jejich chráničů najdete například na e-shopu vesna.cz. Za velmi slušné ceny. Anatomický polštář zde například pořídíte za necelých 800 korun. Tak neváhejte, nerušený spánek vám za to stojí!