Na co si dát pozor při výběrů dveří

Interiérové dveře ze dřeva

Výběr interiérových dveří je velkým krokem, který ovlivní poměrně značnou část vašeho bytu. Co je nutné nezanedbat a čemu byste měli věnovat speciální pozornost? Podívejte se na 4 základní parametry, bez kterých se při výběru a následném nákupu dveří neobejdete.


1. Správné rozměry

Velikost prostoru, který je možné vyhradit pro dveře, je často různá. Do některých místností se bez problémů hodí klasické interiérové dveře s otevíracím křídlem. Jindy je lepší zvolit posuvné dveře, které zabírají málo místa a nabízí velmi elegantní řešení. Před samotným výběrem je samozřejmě nutné důkladně změřit velikost otvoru a zárubní. Pokud máte netypický otvor, je možné nechat si vytvořit interiérové dveře na míru přesně tak, aby dokonale pasovaly do vašeho bytu.

2. Hlavní funkce dveří

Jedná se o dveře mezi koupelnou a chodbou nebo budou oddělovat ložnici? Potřebujeme, aby propouštěly světlo nebo mohou být tmavé a nepropustné? Položte si tyto otázky a zkuste si představit všechny varianty řešení. Někdy je nutné pořídit prosklené a světlé řešení, které dovnitř pustí světlo a bude sloužit jako náhrada chybějícího okna například v hale.

3. Designový efekt

Protože interiérové posuvné dveře budou tvořit značnou část dané místnosti, je nutné myslet i na jejich vzhled. Vybrat barvu dřevěného dekoru nebo vzor je někdy překvapivě složité. V zásadě platí, že je dobré řídit se ostatním nábytkem, barvou stěn a vybírat podle toho, co do daného prostředí nejlépe pasuje. Kreativní nápady je možné také využít a na škodu není ani inspirace v katalogu bydlení, kde bývají uvedeny i takové kombinace, které by vás nenapadly, ale přitom vypadají překvapivě pěkně.

4. Bezpečnost

Zamezovač otevření a rychlého zavření dveří slouží jako ochrana před zraněním dětí či domácích zvířat. Prudké zabouchnutí dveří může vést k jejich poškození nebo poničení stěny v přilehlém okolí. Pokud se vám často stává, že máte v bytě průvan a dveře se rády zabuchují, přemýšlejte i nad investicí do tohoto opatření.


Vyzkoušejte vasco doors

Interiérové dveře Vasco doors jsou vyráběné tou nejmodernější německou technologií, která výrobcům umožňuje potažení povrchu laminátem nebo fólií. Tím se vytvoří jednolitý vzhled bez jakéhokoliv náznaku spoje. Kostra dveří je tvořena pevným rámem se zaoblenými hranami. V tomto typu dveří naleznete tvrzené sklo ESG, kvalitní stříbrné panty a zámek dle vlastního výběru.

Napsat komentář