Proč i vy potřebujete bezpečnostní dveře

Vchodové dveře do bytu.

Lepší než řešit vykradení je investovat peníze do ochranných prostředků. Pokud si stále myslíte, že vy nic takového jako bezpečnostní dveře přece nepotřebujete, protože doma nemáte nic cenného, policejní statistky vás nejspíš vyvedou z omylu.

Jen za leden roku 2020 bylo spácháno 223 vloupání do bytů, 150 vloupání do víkendových chat a 232 vloupání do rodinných domků. Co je ještě horší, objasnit se jich podařilo velmi málo. U bytů jde o 7,2 %, u víkendových chat o 18 % a u rodinných domků policisté objasnili 9,5 % případů. Ve zbytku situací zůstal zloděj nedopaden.

Zavřete zlodějům cestu

Budete se divit, ale zloději ke vniknutí do objektu často použijí vchodové dveře či okna. Pokud je má někdo nedostatečně zabezpečené, je jejich překonání pro zloděje otázkou několika vteřin. Nová okna se téměř bezvýlučně vyrábějí již bezpečnostní, starší prosklené plochy můžete ochránit pomocí mříží nebo alespoň bezpečnostních fólií, které zloděje zpomalí, znejistí a zastaví. U dveří je řešení jednoznačné, pořiďte si bezpečnostní dveře.

Jak vybrat bezpečnostní dveře?

S výběrem začněte podle třídy. Bezpečnostní dveře do bytu by měly patřit do 3. nebo 4. třídy. Tříd je celkem šest a ta čtvrtá už se používá i k ochraně uměleckých děl či zbraní, zloděj by musel využít vrtání a sekání, aby se přes ně dostal, což už způsobí pořádný hluk a zabere opravdu velké množství času, což zloději psychicky neustojí a své počínání vzdají. Také bezpečnostní dveře do domu by měly být ze čtvrté bezpečnostní třídy. Pamatujte, že bezpečnostní dveře musejí být funkční jako celek, tzn. že ve stejné bezpečnostní ttřídě, jako jsou dveře samotné, je nutné volit i bezpečnostní kování a vložku. Vždy chtějte produkt certifikovaný v českých zkušebnách.

S bezpečnostními dveřmi nejde jen o zloděje

Bezpečnostní dveře vás mimo jiné chrání i před požárem, mívají skvělou tepelnou izolaci, stejně jako hlukotěsnost či kouřotěsnost. Prostě a jednoduše jde o celkově bytelné dveře.

Když dveře, tak od české firmy

Se svým hledáním ideálních bezpečnostních dveří můžete začít například v nabídce českého výrobce Next, který má třicetiletou tradici. Firma se o vás postará a najde takové dveře, které vám budou skutečně vyhovovat. Všechny své výrobky má certifikované dle evropských norem. Dveře vyrábí na míru, každé jsou originál, bezpečnostní prvky i další volitelné vlastnosti si zákazníci volí podle umístění dveří. Na výběr mají také povrch, který může být v laminu, dýze, masivu, lakovaný nebo z netradičních materiálů – plech, nerez, atd. Není problém volit jiný povrch do exteriéru a jiný do interiéru, což se hodí například v bytových domech, kde společné prostory musí působit sladěně a naopak byt samotný naprosto individuálně. Bezplatná konzultace, zaměření, odborná montáž i záruční a pozáruční servis řadí NEXT k nejlepším odborníkům v oblasti zabezpečení u nás.