Matrace je pro zdraví důležitá

Víte, kolik času v životě prospíme? Neuvěřitelných 25 let. Zdá se to nemožné, ale vezměte si, že ze dne bychom měli jeho třetinu strávit v posteli. Proto je třeba dbát na perfektní matraci, která významně ovlivňuje naše zdraví.

K čemu je důležitá matrace vrchní?

Někdo si může říci, že naši předkové spali na molitanu a také to přežili. Máme tu ovšem mnohá ale. Jednak se dožívali nižšího věku a jistě si pamatujete na shrbené babičky a dědečky, které dnes tolik nevídáte. Významnou roli hraje i naše technologická vyspělost. Dříve se dodržovala osmihodinová pracovní doba, dělalo se na polích, u řemesel i v kanceláři se lidé přece jen více hýbali. Ovšem dnes? Ničí nás přesčasy a proklínané počítače, u kterých prosedíme ony dlouhé hodiny, a náš kosterní systém dostává zabrat. Je tedy podstatné myslet na jeho oporu. A to platí v případě spaní, kdy se tělo tolik nehýbe a tvaruje jej opora, na níž leží. Matrace vrchní proto dokáže znovu zefektivnit účinek klasické matrace, jež něco pamatuje. Je vyrobena ze zcela účinných složek, takže když se položí i na onen molitan (nesmí být však extrémně proleželý), zcela zlepší polehové vlastnosti.

Kvalitní pružinová matrace

Jestli zvažujete koupi nové matrace, rozhodně nešetřete. Opakujeme, že v posteli strávíte třetinu dne. Můžete si vybrat z mnoha variací. Latexová, pěnová, pružinová – matrace nového tisíciletí se snoubí právě s těmito materiály. Nejde o pouhý jeden kus materiálu, ale o sendvičový systém, složený z několika paměťových vrstev. Aby se přizpůsobil váze těla, je zapotřebí přítomnosti pružin, jež pak vrací matraci do původní podoby, aby se neproležela. Pro vaši představu, jádro těchto matrací je složeno z necelých 400 pružin, které flexibilně reagují na každý centimetr zatížení. Právě toto enormní množství umožňuje opětovné navrácení tvaru matrace do původní podoby, jež je dostatečnou oporou kostry. Podstatné jsou i prodyšné textilie. Když dýchají, dýchá i vaše kůže. Při koupi matrace se proto informujte i o jejích ortopedických vlastnostech.