LACOSTE – STYL A TRADICE

Luxusní hodinky

Lacoste. To je značka, která má ve světě módy své čestné místo již pěknou řádku let. A není se čemu divit. Vždyť od doby svého vzniku se stala prakticky etalonem i pro ostatní značky, působící v módním průmyslu. Firma byla založena v roce 1933 známým francouzským tenistou René Lacostem. Ten byl americkými novináři často přezdíván Aligátor. Tato přezdívka poté dala vzniknout slavnému logu firmy.

René Lacoste byl člověk se stylem a citem pro módu. Typický tenisový dres byl ještě do 30. let dvacátého století s dlouhým rukávem. Lacoste se ovšem na jednom z turnajů v US Open objevil v triku s límečkem, které údajně sám navrhl. Inspirací mu byla trika hráčů póla s krátkými rukávy. Zajímavostí je, že tenisové polo triko bylo později oživeno a navráceno pólu až v 70. letech 20. století, a to další módní ikonou Ralphem Laurenem, který hledal vhodný motiv     a název pro svou oděvní značku. Zpočátku byla Lacosteho trika pouze bílá a až v polovině dvacátého století se začala objevovat i v barvách jiných.

Od roku 1963 poté převzal správu firmy jeho syn Bernard, který později předal vládnoucí korunu svému mladšímu bratrovi Michaelovi. To je také období, kdy značka zažívá asi jeden z největších boomů. Firma již má vybudované jméno s celosvětovým věhlasem a začíná se zaměřovat nejen na výrobu oděvů, ale také na různorodé módní doplňky, jako jsou parfémy, šperky a hodinky, jejichž produkce přetrvává do dnešních časů.

Společnost byla totiž zpočátku primárně orientovaná především na produkci a expanzi tenisových            a sportovních oděvů. S postupem času se jejich sortiment začal rozšiřovat a dnes již značka Lacoste zdobí oblečení různého druhu, obuv, sportovní trička a také luxusní hodinky                   a dokonce i parfémy. Firma Lacoste odpočátku začala přitahovat celebrity.

A to nejen hvězdy antukové, ale také ty ze stříbrného plátna. Chtěl bych namátkou připomenout alespoň některá zvučná jména jako například Clint Eastwood, Jean-Paul Belmondo, Jack Nicholson, Lady Gaga, Rihanna a mnoho mnoho dalších. Toto je skutečně jen velmi strohý výčet jmen zářných celebrit, které značku propagovaly před objektivy fotografů. Lacoste, to ovšem není jen značka pro celebrity filmového a sportovního světa. Luxus a renomé spojené s touto značkou je dnes totiž dostupné pro každého.

Značka Lacoste se zaměřuje na nabídku trik a obuvi s možností selekce pro jednotlivé sezónní využití. Obuv Lacoste v sobě nese prvky moderního urbanistického stylu s genderovým podtextem. Vždy si tedy vyberou jak ženy, tak muži a to podle svého naturelu a očekávání. Nezapomíná se rozhodně ani na ty nejmenší. Firma Lacoste nabízí tedy široké množství produktů, doslova ‚ušité“ pro celou rodinu. Pozoruhodnou zajímavostí je také spojení značky Lacoste s neméně slavnou francouzskou automobilkou Citroen. Ti ve své kooperaci představili již v roce 2010 zajímavý plážový koncept s názvem Citroen Lacoste.

V současnosti sídlí společnost ve Francii, v Paříži. Díky stylu, talentu, houževnatosti, kuráží a jak už tomu bývá také troše štěstí, se však tento zelený krokodýl dívá z poboček firmy téměř po celém světě.