LABOX: Odborník na validaci a měření čistých prostor

V mnoha odvětvích, jako jsou například farmacie, zdravotnictví, biotechnologie, elektrotechnika, automotive, aerospace, věda a výzkum, potravinářství a kosmetika, jsou prostory s řízenou čistotou vzduchu žádoucí. Pokud tedy hledáte specialistu, jenž v daném sektoru působí a stará se o čisté prostory, potom se obraťte na společnost LABOX. Se svými letitými zkušenostmi a bohatým portfoliem služeb dokáže uspokojit firemní zákazníky menšího i většího rozsahu.

LABOX na tuzemském trhu působí od roku 1993, přičemž od samotného zrodu se orientuje na čisté prostory. Stěžejní službou v portfoliu je dodávka investičních celků v oblasti čistých prostorů, což v podstatě znamená, že vám zajistí všechno potřebné související s danou investicí na klíč. Postará se o konkretizaci zadání, případovou studii, potřebná povolení, realizaci, uvedení zařízení do zkušebního provozu, kvalifikaci i validaci prostoru.

Co se v rámci měření čistých prostorů bere v potaz?

LABOX má pod svými křídly akreditovanou zkušební laboratoř, která provádí měření a validaci čistých prostorů, laboratoří, ale i operačních sálů. LABOX má akreditaci přímo od Českého institutu pro akreditaci, přičemž na základě ní může měřit prostory a zařízení s řízenou čistotou vzduchu, dále ještě vzduchotechnických systémů, mikroklimatu, pracovního prostředí, tepelných procesů a filtračních zařízení.

Při měření se berou v úvahu mikroklimatické a vzduchotechnické parametry, filtrační účinnost, tepelné procesy, mikrobiologické parametry a podobně. Pochopitelně záleží na konkrétním druhu prostoru, protože třeba v laboratoři se měří jiné parametry než na operačním sále a podobně.

LABOX je i výrobce laminárních boxů

LABOX můžete znát ale nejen ve spojení s čistými prostory, protože název této společnosti se objevuje i v souvislosti s výrobou laminárních boxů. Právě u daných boxů je vyžadována vysoká čistota. V nabídce najdete pestrou škálu variant, takže si na své přijdou jak lékárny vyžadující stolní boxy, tak i zákazníci prahnoucí po modulové stavebnici. Opět záleží na tom, k jakému účelu a v jakých prostorech budou laminární boxy použity.

Specifickou kategorii tvoří laminární boxy typu biohazard, mikrobiologicky bezpečnostní boxy a biologické izolátory. Poslouží vám v případě, že pracujete s biologicky aktivním a toxickým materiálem. Výrobky jsou vysoce spolehlivé, úsporné a plně automatické. U některých jsou možné různé úpravy, a tím pádem si laminární box přizpůsobíte maximálně svým požadavkům a potřebám.

Služeb společnosti LABOX využívají různé firmy, dokonce i státní instituce. V referencích tak najdete například Státní zdravotnický ústav Praha, Státní ústav pro kontrolu léčiv Praha, Mikrobiologický ústav AV ČR, ZENTIVA, IMUNA PHARM a podobně.