Komoda se stala oblíbeným kusem nábytku s mnoha využitími

Kombinovaná komoda

Zásuvkových dílů bývalo dříve v našich domovech poskrovnu. Vše se však změnilo a zásuvkové skříňky, či skřínky s převahou zásuvek, tedy komody, dnes vévodí téměř všem místnostem.

Zásuvkové komody jsou mnohem praktičtější než skříňky

Komody se zásuvkami jednodušeji roztřídí ukládané věci, máme k nim snadnější přístup a lépe vypadají. Někdy se kombinují se skříňkami. Komoda též nahradila jiný tradiční nábytek. Typickým je její použití v obývacím pokoji. Klasická stěna do obývacího pokoje se stala přežitkem a nahradila ji komoda pod TVJe připravena na velkoplošnou televizi, ať již postavenou, nebo pověšenou na zdi.

Komody do obývacího pokoje však mají i podobu praktických úložných dílů na mnoho drobností. Od starých rodinných fotografií, přes různé dokumenty, až po bytový textil, který právě nepoužíváme. Zásuvky jsou prostorné a současně lze s jejich pomocí vše vždy velice rychle uklidit na své místo. Samozřejmě je důležité dát nejdříve věcem systém. Bez něj pořádek neudržíme ani s desítkami komod.

Inovované krásky

Komoda svým designem vychází ze starých prádelníků. A jako prádelník umí posloužit i dnes. Jen stěží najdeme praktičtější způsob ukládání spodního prádla a ponožek, ale i menšího textilu, jako jsou třeba trička či pyžama. Komody prostě do moderních domácností patří.

Jak vypadá moderní design komod?

Moderní komody jsou mnohdy až minimalistickými kousky. Tradičně oblíbenou je komoda bílá lesk. Je velice univerzálním kouskem, jež lze snadno doladit s jiným zařízením. Mnohdy je též vhodné u kousků z různých sérií navzájem ujednotit kování. Tento prvek je natolik výrazným, že se setřou i drobné rozdíly v jednotlivých kusech nábytku. Oblíbenou kombinací je též bílá plus sonoma dub. Jde o dekor v odstínu světlého až našedlého dubu, který je více pastelový než starší dubové dekory a bez žlutých odlesků. Tato barevná kombinace se stala oblíbenou pro ložnice, předsíně i celé obývací zóny, které propojují obývací pokoj, jídelnu a kuchyni.