4 rady, jak správně vybírat šatní skříň

ramínka na oblečení

Potřebujete novou a prostornější šatní skříň, která vám nabídne dostatek prostoru pro všechny potřebné věci? V takovém případě si musíte dávat záležet na správném výběru. Aby se vám to mohlo povést, musíte vědět, na jaké parametry se zaměřit. Díky tomu dokážete snadno vyfiltrovat takový kousek, se kterým budete spokojeni i po letech.

Dostatečně velká šatní skříň

Klíčovým parametrem u šatní skříně jsou hlavně rozměry. Své místo má velmi často v ložnici, kde musí nabídnout místo pro všechny potřebné kousky oblečení. Limity pro maximální velikost však jsou někdy neúprosné. Před samotným samotné šatní skříně si důkladně promyslete, kde bude její místo. Následně změřte všechny rozměry, jako jsou výška, šířka a možná hloubka. Na základě těchto parametrů dále vybírejte ten správný kousek nábytku. Praktické a na místo poměrně nenáročné jsou skříně s posuvnými dveřmi.

Praktické členění vnitřního úložného prostoru

Druhým výrazným bodem u každé šatní skříně je členění vnitřního prostoru. V ideálním případě se hodí kombinace poliček, šuplíků a místa pro zavěšení šatů na ramínko. Záleží však na osobních preferencích a na tom, kolik zásuvek a poliček vlastně potřebujete. Rozdílná situace je při volbě skříně pro jednu osobu nebo pro zařízení partnerské ložnice. V takovém případě se hodí členění na dvě oddělené poloviny.

Příkladem dobře řešeného vnitřního prostoru je například šatní skříň dub sonoma se 4 dvířky, policemi a šatní tyčí na pověšení ramínek. K tomu všemu jsou dveře doplněny o zrcadlo.

Sladěný design

Protože jde o velkou součást ložnice, snažte se vybírat také podle vzhledu. Skvěle vypadá šatní skříň bílá, která pomůže s optickým zvětšením prostoru. Chybu ale jistě neuděláte ani při volbě některého dřevěného dekoru.

Kromě designu si všímejte také materiálu. Ten by měl být natolik kvalitní, aby skříň vydržela běžné používání bez poškození i po několika letech. Velmi dobrou volbou je masivní nábytek, kde si však více připlatíte. Existují však také kvalitní laminátové skříně, které nabídnou optimální poměr ceny a výkonu.

Poraďte si s výběrem skříně i do dalších místností

V každém bytě potřebujete poměrně hodně úložných prostorů pro zachování pořádku a snadnou organizaci ve věcech. Aby to bylo dost dobře možné, většinou se neobejdete bez několika dobrých skříní. Příkladem mohou být předsíňové skříně, kam uložíte kabáty, boty a případné další nezbytnosti pro oblékání před cestou ven. Zároveň však musíte skloubit dostatek vnitřního prostoru s relativně malými rozměry, protože vstupní chodby bývají poměrně malé. Dobrou volbou tak mohou být například předsíňové stěny, kdy jde o set skříňky, věšáků a zrcadla pro splnění všech náležitostí, jaké očekáváte právě od předsíně.