Kolik stojí stěhování bytů?

krabice na stěhování

Čeká vás stěhování a přemýšlíte, že byste si zaplatili odborníky? Dobrý nápad! Ušetří vám mnoho starostí, nebudete muset shánět dodávku, prosit kamarády, ať vám přijdou pomoct, a možná ani nakupovat obalový materiál. Stěhování pod taktovkou odborníků má celou řadu výhod.

Kromě již vyjmenovaných věcí vám profesionální stěhovací služby zajistí ještě následující:

  • přenos těžkých břemen (např. klavíru),
  • proplacení škody v případě poškození nějakého nábytku nebo předmětu (stěhováci mají na tyto situace pojištění),
  • likvidaci starého nábytku (sami ho odvezou na sběrný dvůr),
  • montáž a demontáž nábytku.

Víte, jak se říká, že stěhovat se je horší než vyhořet? Stěhování bytů i kanceláří s pomocí odborníků horší rozhodně není.

Jak se počítá cena za stěhování?

Ale teď už k jádru věci. Většinu lidí, kteří o odborné pomoci při stěhování uvažují, zajímá především cena. Podle čeho se stanovuje?

Firmy si cenu účtují hodinově, a to podle použitého vozidla a počtu pracovníků, kteří k vám přijedou. Většinou mívají nastavenou nějakou minimální částku, třeba 1000 Kč, takže i když za hodinu a 1 pracovníka zaplatíte 700 Kč, nepočítejte, že byste se přestěhovali za tuto částku.

Pro představu: Pro přestěhování bytu je vhodné objednat si 2 pracovníky a auto s objemem kolem 25 m3. Profesionální stěhovací firma vám určitě poradí, kolik pracovníků a jaké auto by se hodilo právě vám.

K základní ceně bývají připočítávány příplatky za práci o víkendech, svátcích nebo v noci, stěhování do vyšších pater i další služby. Toto si tedy dobře prostudujte. Mohli byste najít skutečně levné stěhování a po přičtení všech příplatků být nepříjemně překvapení.

Informujte se, co je obsaženo v ceně

Budete připlácet za kilometry, nebo je stěhování po Praze (eventuálně jiném městě) již v ceně a nic se nepřiplácí? Zapůjčí vám obalové materiály jako krabice a bublinkovou folii? Kolik stojí odvoz nábytku na sběrný dvůr? Vždy si zjišťujte, za co platíte a za co budete muset ještě připlácet, až pak porovnávejte ceny mezi jednotlivými stěhovacími firmami, ať vás nevyjde stěhování levně pouze na oko.