Klimatizace vás v létě ochladí – tu mobilní instalujete sami do 30 sekund

Mobilní klimatizace

Letní teploty bývají urputné. Na jednu stranu si s nadšením pořizujeme světlé a prosluněné byty orientované na jih. Na druhou pak v létě teploty v interiéru mnohdy vystoupají až k nesnesitelným třiceti stupňům. Někdy i výš. Jenomže instalovat klasickou klimatizaci například do panelákového bytu není vůbec jednoduché. Navíc nemusí nám být umožněno umístit na fasádu venkovní jednotku klimatizace, která je její součástí. Balkon třeba nevlastníme, nebo na něj jednotku nejde umístit kvůli hluku, který vydává, a mohl by rušit sousedy. Funkční řešení ale existuje. Pořiďte si přenosnou klimatizaci.

Zjednodušeně se klimatizace dají rozdělit na čtyři typy. První dva tvoří běžné splitové klimatizace složené s vnitřní a venkovní části. Říká se jim též dělená klimatizace. Mohou mít vnitřní a venkovní jednotku v poměru 1:1, nebo být v tzv. provedení multisplit (několik vnitřních jednotek napojených na jednu venkovní). Speciální instalaci bez vrtání přes zeď (pro propojení venkovní a vnitřní jednotky) umožňují okenní klimatizace. I její umístění však vyžaduje poměrně větší zásah. Navíc, chcete si okno zakrýt klimatizací? Posledním, ideálním řešením je mobilní klimatizace. Pojďme se na dva zajímavé produkty podívat. Představíme si dvě přenosné klimatizace, které nabízí Elektrolux.

Přenosná klimatizace AirFlower EXP26V578HW

V dnešní době máme na spotřebiče mnohem vyšší požadavky než dříve. Nechceme přijít podvečer do rozpáleného bytu, začít větrat, což v horkém létě i tak nepomůže. A než klimatizace byt vychladí na „naši provozní teplotu, při které jsme schopni fungovat“ přece jen chvilinku trvá. Proto je ideálním zařízení, které dokážeme ovládat na dálku. Nejlépe pomocí mobilního telefonu. Přesně takovou přenosná klimatizace AirFlower je.

Nechat ji běžet celý den není ekonomickým. Napojovat ji přes časovač v zásuvce rovněž nemusí být ideální. Zejména když kvůli práci nejsme zcela páni svého času a nevíme, v kolik hodin se ten který den dostaneme domů. Proto je ovládání klimatizace pomocí smartfónu nejideálnějším řešením. Pokaždé se díky tomuto řešení vrátíte do příjemného domova, na který se budete těšit i v tom nejteplejším letním počasí.

AirFlower má ale ještě jednu velkou výhodu. Umí totiž rovněž topit. Že teď v tom horku nemáte na topení ani pomyšlení? Jen si vzpomeňte. Topná sezóna ještě nezačala, ale venku už se ochladilo na konci srpna. To se pak přenosné topení hodí. Opět jej dokážete zapnout na dálku a ze sychravého nečasu se vrátit do příjemného bytu. Klimatizace AirFlower je v třídě A+.

TIP: Není vám stále jasné, jak se teplý vzduch od mobilní klimatizace vyvede ven z bytu? Snadno. Pomocí speciální lišty upevnitelné do okna a odvodové hadice. Nejde o žádný nevratný zásah do okna a nainstalovat odvod vzduchu, a tedy i celou klimatizaci, zvládnete do 30 sekund.

Přenosná klimatizace ChillFlex Pro EXP26U578CW

Tato luxusně vypadající klimatizace nabízí ještě úspornější třídu než předchozí: A++. Má skutečně minimální spotřebu energie a je navíc velice tichá. Což oceníte zejména tehdy, když svůj byt potřebujete klimatizovat i v noci. Přenosná klimatizace ChilliFlex Pro je ekologickou i z dalšího aspektu. Jako chladící plyn používá jeho velice ekologickou variantu, která snižuje globální oteplování až o 99,8 %.