Klasický sklad? Ne, montovaná hala!

Potřebujete sklad? Máte ho mít. Stejně jako jízdárnu, hangár, výrobní linku či tenisový kurt. Nebo přístřešek pro již existující objekt.

Se skladovými prostory to nebývá snadné. S těmi klasickými tedy určitě. Časově i finančně je náročná jejich samotná výstavba. Levný však nebývá ani jejich pronájem. V mnoha ohledech výhodnější jsou haly montované. Cenově dostupnější a plně mobilní. Jakmile vám hala doslouží na jednom místě, snadno ji složíte a přemístíte na místo druhé.

Široké možnosti využití

Montované haly mají široké možnosti využití. Uskladníte v nich zemědělské produkty, krmivo i stroje, ustájíte koně, uspořádáte sportovní turnaj. S montovanou halou v podstatě potřebujete jediné, a to pozemek, na němž se vaše nová hala bude nacházet. Kde takovou halu sehnat?

Multifunkční haly v pravém slova smyslu

Montované haly různých rozměrů, výšek i tvarů najdete například v portfoliu společnosti POLAK CZ. Na základě jakých parametrů vybrat takovou, jež bude plně vyhovovat vašim požadavkům? Spolu s rozměry, tedy šířkou, délkou a výškou vaší nové haly, se zaměřte i na její nosnou konstrukci. Její dimenze je závislá na prostředí, v němž se hala bude nacházet. Na paměti mějte především její sněhové a větrné zatížení. Jiné nároky zkrátka budete mít na halu umístěnou v nížině a jiné ve vysokohorských podmínkách.

Haly odolávající sněhu i větru

Z tohoto důvodu výrobce u parametrů daného výrobu uvádí pojem „kN/m2“ obnášející zatížení sněhem na jeden metr čtverečný. Jedná se o množství sněhu, které může ležet na konstrukci haly, aniž by došlo k jejímu poškození. Nosnou konstrukci ovšem ohrožuje i silný vítr. I na něj však výrobce pamatuje.

Vycházejte z mapy sněhových a větrných oblastí

Při výběru vám v tomto smyslu určitě bude nápomocna mapa sněhových a větrných oblastí, s níž budete mít jasno, jak na tom vaše oblast z hlediska povětrnostních a sněhových podmínek je. A na základě toho zvolíte model s náležitou dimenzí konstrukce. S tou vám odborný personál společnosti zcela jistě ochotně poradí. Stejně jako s jejím typem (lehká, těžká), povrchovou úpravou a opláštěním.

Konfigurátor hal k vašim službám

Nápomocen vám bude i konfigurátor hal, který máte k dispozici přímo na stránkách společnosti haly-polak.cz (po odkliknutí políčka konfigurátor hal v pravém horním horu hlavní stránky). Ten obsahuje dva jednoduché foruláře, do nichž zadáte své požadavky v podobě rozměrů, typu haly a jejího účelu a budete čekat na konkrétní nabídku. Odborný personál vám zkrátka nabídne nejlepší možné řešení právě pro váš požadavek. Snazší to snad ani nemůže být, nemyslíte?