Kam na letošní jarní dovolenou? Láká vás renesanční Itálie, anebo orientální Uzbekistán?

Rodina u moře žena, muž, dítě

Díky cestování si člověk rozšíří životní obzory a rovněž si také báječně odpočine. Není divu, že nechce jezdit jen prstem po mapě, ale prahne po poznání světových destinací na vlastní kůži. Díky CK REDOK se můžete podívat jako nároční cestovatelé do Uzbekistánu, anebo sladce relaxovat ve slunné Itálii.

Světoběžníci ocení poznávací zájezd Uzbekistán, protože spatří majestátní pohoří Aral a podívají se na místa, která byla nedílnou součástí věhlasné Hedvábné stezky. Toužíte-li po jarním pobytu v rytmu vůně květin a odpočinku u jezer, osloví vás dovolená Lago di Garda v Itálii.

Přeneste se do dávných časů

Pokud se vám zalíbí dovolená v Uzbekistánu, s CK REDOK máte zelenou. Pobytový zájezd vás zavede k památkám zapsaným na Seznam světového dědictví UNESCO, k nimž patří města Buchara, Samarkand a Shahrisabz. Projedete dechberoucím údolím Fergana při hranicích s Kyrgyzstánem a Tádžikistánem, spatříte drahokam města Kokand – nádherný palác Khudayara Khana a rovněž se podíváte do výrobny hedvábí Yodgorlik v Margilanu. Uzbekistán vás omámí prohlídkou města Khiva-Ichan-Kala, protože se vlastně jedná o muzeum pod širým nebem.

Vzhůru do zahrad a k jezerům Itálie!

Jarní poznávací zájezd Itálie vás zavede do nejkrásnějších zahrad země a k jezerům, kde na vás čeká pohodlí a čerstvý vzduch. Dovolená Como a Lago di Garda vám zamotá hlavu! Po cestě se zastavíte u hradu Tirol, který je šperkem jižního Tyrolska. Ukořistíte velkolepé výhledy na řeku Adiže a prohlédnete si zámek i zahrady Trauttmansdorff. Unikátní pohled nabízí kaskády vodopádů Varone a u Lago di Garda se vám otevře možnost navštívit zahradu André Hellera. Z Locarna se můžete těšit na vyjížďku lodí k ostrůvkům Brissago, kde se nachází švýcarská zahrada s cennými stromy a květinami.