Jaké druhy lyží jsou vhodné na sjezdové a freeride lyžování?

Sníh na horách. hřebeny hor.

Zimní sporty patří k nejoblíbenějším kratochvílím mrazivých měsíců. Není divu, parádně se při nich vyřádíte a odreagujete se od stresu a stereotypu. Navíc tím prospíváte svému tělu, protože při lyžování protáhnete každičký sval v těle.

Jenomže existuje nespočet druhů lyží a každé z nich jsou vhodné na jiný terén. Na trať bez nesrovnalostí sednou onpiste neboli sjezdovkové modely, pro skialiaplové a freeride lyže je naopak typický neupravený podklad.

Jste začátečník, či profík?

Při výběru lyží je nutné zohlednit i to, jak moc dobře umíte lyžovat. Také si položte otázku, kolik času tomuto zimnímu sportu věnujete. Jezdíte-li na hory jednou za čas, nemá cenu kupovat si špičkové lyže a hole. V tomto ohledu je lepší využít službu půjčovny lyží. Pokud však patříte k vášnivým lyžařům, to je jiná. V každém případě by měly být všestranné, výkonné, dobře ovladatelné a také designové!

Když je sjezdovka bez jediné chybičky

Většina lyžařů vyhledává dokonale upravené sjezdovky, a proto ocení univerzální modely, které jsou vhodné pro začátečníky i středně pokročilé. Právě na nich se naučí klíčové techniky lyžování. Při výběru takových lyží si vyhlédněte i kvalitní chrániče, brýle a samozřejmě teplé rukavice. Pádů bude víc než dost a zima je samozřejmostí. Jakmile se zdokonalíte, poté se vrhněte na výběr sportovních či freestylových lyží. Upřednostněte delší a málo vykrojené lyže, protože právě díky tomu dokážete i malé a krátké obloučky. Dalším důležitým parametrem je při rozhodování vaše váha a výška stejně jako šířka a délka lyží.

Pokud si nevíte s výběrem lyží rady, mrkněte do e-shopu Cycology, kde se dozvíte o lyžování více. Na první pohled vás zaujme pestrá nabídka vybavení nejen pro lyžaře. Internetový obchod nabízí i produkty nepostradatelné při jiných zimních sportech, outdooru a cyklistice.