Ještě neoptimalizujete? To je ale chyba!

Webové stránky jsou dnes základem, krokem číslo jedna, bez něhož se nejede dál. Bohužel ale ne zcela dostatečným. Pokud se svými stránkami neprezentujete jen hrstce svých známých a rádi byste, aby vešly do povědomí veřejnosti, budete muset optimalizovat. Oč se jedná?

SEO neboli optimalizace pro vyhledávače je v současné době jedním z hlavních internetových prvků, jejichž prostřednictvím vaše stránky může navštívit co nejvyšší počet lidí. Statistiky dokonce říkají, že přes vyhledávače se na většinu nových stránek dostává více než osmdesát procent nových návštěvníků. Máte o ně zájem? Tak začněte optimalizovat. Poradíme vám jak na to.

Zaměřeno na klíčová slova

V první řadě se zaměřte na klíčová slova, která budete muset doplnit v editoru webu po stisknutí tlačítka „vlastnosti“ stránky. Výběr klíčových slov nepodceňujte. Stejně jako titulek a popis vašeho webu jako takového. Klíčová slova musí být zajímavá pro čtenáře a zároveň se týkat vašeho oboru. Důležité je samozřejmě uvést i veškeré kontaktní informace.

Používejte správné formátování a nepřežeňte to s menu

Pro názvy a nadpisy vždy používejte správné formátování. Vyhledávače pak snadno detekují ty nejdůležitější pasáže vašeho webu. Výše zmíněná klíčová slova tučně zvýrazněte. A nezapomeňte je používat i v popiscích fotografií a v menu. To by mělo být smysluplné a ne moc dlouhé. Více než tříúrovňová menu návštěvníky spíše matou.

Žádné velké bannery a fotografie

Slova, k nimž budete vytvářet odkazy, by měla být slovy klíčovými. Vaše pozornost by měla být zaměřena i na rychlost, s jakou se návštěvníkům budou vaše stránky otevírat. Většina z nich je netrpělivá a nenačte-li se stránka do několika vteřin, zavřou ji a jdou o stránky dál. Vyvarujte se proto umisťování velkých bannerů, widgetů a obrázků.

Obraťte se na profesionály

Není toho zrovna málo, že? Pokud se na optimalizaci svého webu necítíte, nezdráhejte se obrátit na profesionály. Najdete je například pod odkazy optimalizace SEO – www – Brno nebo optimalizace SEO Brno. Po jejich zásahu se na vašich stránkách „dveře“ netrhnou!