Jaké jsou aktuální trendy při výběru postele do ložnice?

Ložnice hraje v životě každého z nás velmi důležitou roli. Stačí si uvědomit, že v ní strávíte až třetinu dne. Proto je důležité ji mít dostatečně zařízenou. Prim hraje samozřejmě kvalitní postel. Jaké jsou současné trendy při výběru postelí a na co je třeba si dát pozor při jejich nákupu?

Čím větší postel, tím větší pohodlí

Ačkoliv máte k dispozici relativně malou ložnici, nebojte se investovat do rozlehlé postele, jež vám poskytne maximální prostor během spánku. Je lepší omezit přítomnost zbytného nábytku v místnosti a dát přednost funkčnímu řešení pokoje, jemuž bude jednoznačně dominovat prostorné lůžko.

U dospělého člověka by postel měla mít na délku alespoň dva metry. Pokud jde o šířku, minimální rozměry pro postele, jež jsou určeny pro jednu osobu, mají být zhruba kolem 70 centimetrů, pokud možno ale ještě více. Postele s takovýmito rozměry zajistí pohodlí a komfort, ani během neklidného spaní se nebudete muset bát, že z lůžka v noci spadnete. Zároveň velká a dlouhá postel poskytne důkladnou oporu celému tělu, chodidla nebudou viset mimo lůžko, což je dosti častým jevem, který může v dlouhodobém horizontu způsobit zdravotní problémy.

Lidé dávají přednost kvalitě před cenou

postele hraje velmi podstatnou roli kvalita matrace. Moderní trendy jasně ukazují rostoucí oblibu nových materiálů, z nichž jsou matrace vyráběné. Jde třeba o latex, PUR pěnu, případně línou pěnu. Dokážou totiž tělu poskytnout potřebnou oporu, ani při delším pobytu na lůžku nedochází k proleženinám, tělo není během spánku nepřirozeně zkroucené. V obchodech se dají pořídit matrace, které moderní materiály umně kombinují, čímž se ještě zvyšuje jejich efektivita a zajišťují vám při spánku lepší pohodlí.

Postel rozhodně není kusem nábytku, který je možné vybírat jen na základě ceny. Vždy se zajímejte o rozměry, materiály a další vlastnosti. Spolehlivý prodejce vám musí být schopen poradit tak, abyste zvolili řešení přímo na míru.