Jak zajistit peníze před ztrátou hodnoty? Zlato je správná volba

Zlaté cihly s českým původem neseženete, protože české mincovny investiční zlato v dané formě nevyrábí. Slitky se však na našem trhu prodávají, ovšem od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Slitky jsou z investičního hlediska nejvhodnější

Pro investory jsou atraktivní především zlaté slitky, které jsou osvobozené od DPH. Co se týče pamětních mincí, mají především sběratelskou hodnotu. Zlato není jediný kov, do něhož můžete investovat, jako ochrana před inflací se nabízí také investiční stříbro, platina a paládium.

Investiční zlato uchovává hodnotu vašich úspor, a to bez ohledu na aktuální ekonomickou situaci, nestabilitu měny a podobně. Navíc je naprosto nezničitelné. Prodáte ho kdekoliv na světě, takže nezáleží na tom, jestli jste nyní v České republice, nebo budete za deset let v USA. Všude má zlato stejnou hodnotu.

Kde zlaté slitky koupit?

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Pokud chcete koupit zlaté slitky, nabízí vám je několik prodejců. Například www.zlate-mince.cz. I nyní v době pandemie si můžete objednat diskrétní a pojištěnou zásilku skrze webovou stránku mincovny www.zlate-mince.cz.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“