Jak vybrat povlečení pro ten nejlepší spánkový komfort?

Bílé povlečení

Říká se, že ložnice je místem, kde strávíme více jak polovinu života. Jelikož je spánek pro správné fungování organismu nepostradatelný, je třeba mu věnovat patřičnou pozornost. Z toho důvodu pečlivě vybíráme nejen postel a matraci, ale též lůžkoviny. Každému vyhovuje jiný typ povlečení. Na co se při jeho výběru zaměřit?

Pro každé roční období jiné povlečení

V současné době je skutečně z čeho vybírat, proto byste se měli zamyslet nad tím, zda jsou pro vás prioritou funkční vlastnosti, snadná údržba či design povlečení. Ze všeho nejvíc se zajímejte o materiál. S bavlnou nešlápnete vedle, neboť je prodyšná, měkká, odvádí vlhkost a je příjemná na dotek. Její variantou je krepové povlečení, u něhož je bavlněná látka strojově upravená – střídá se nařasený a jemný vzor. V letních měsících přijde vhod mikrovlákno či satén, neboť jejich jemnost, lehkost a chladivé pohlazení si při horkých nocích zamilujete. Naopak v zimě se rádi zachumláte do hřejivé náruče mikroplyše a flanelu.

Proměna ložnice podle nálady

Díky široké škále motivů a barevných variací povlečení můžete mít každou chvíli novou ložnici. Slaďte ho s dalšími textiliemi, jako jsou dekorační polštářky, přehozy, plédy, závěsy a koberečky. Nezapomeňte ani na drobné dekorativní doplňky, kterými jsou svíčky a obrázky. Jelikož se jedná o místo odpočinku, neměla by ložnice příliš hýřit barvami. Ideálně je kombinujte tón v tónu.

Povlečení pro malé i velké

Mají vaše děti problém s usínáním? Pořiďte jim dětské povlečení s jejich oblíbeným pohádkovým hrdinou, s nímž se budou cítit v bezpečí. Myšák Mickey, Bambi či 101 Dalmatinů jsou k dostání jak ve velikosti do postýlky, tak do klasické postele. Pokud máte doma teenagera, kterému pomalu koukají nohy z postele, sáhněte po prodlouženém povlečení o délce 220 cm.