Jak na výběr herní PC sestavy?

Herní ovladač

Počítač je v dnešní době, kdy mnozí z vás tráví doma mnohem více času v důsledku pandemie koronaviru, velmi užitečným společníkem. Používat jej přitom lze nejen k práci, ale také během odpočinku. Abyste si mohli zahrát moderní hry, je vhodné zvolit patřičně výkonné PC. Na co si dát pozor při výběru počítače?

Velký výkon je základním předpokladem

Nové hry, které jsou takřka dokonalé a dávají zapomenout na nudu a šeď všedních dnů, vyžadují od počítače dobrý výkon. Nechcete-li se spokojit s hrami, jež jsou deset a více let staré a znáte je jistě už zpaměti, musíte si vybrat skutečně výkonné herní PC.

Velikost operační paměti a kapacita pevného disku

Pro herní počítače je nezbytný špičkový výkon nejen u samotného procesoru, ale také operační paměti a grafické karty, bez níž se herní PC sestavy v dnešní době jednoduše neobejdou.

Pokud jde o operační paměť jako jeden ze základů kvalitního herního PC, vybírejte v obchodech takové modely počítačů, jež mají minimálně 16 GB RAM. Na takovýchto přístrojích už bez potíží zvládnete hrát i aktuálně vydávané PC hry. Je samozřejmě lepší investovat do počítače s 32 GB RAM, musíte však počítat s vyšší pořizovací cenou.

Při volbě herní PC sestavy si v neposlední řadě všímejte kapacity disku. Některé hry jsou na tento prvek velmi háklivé a vyžadují hodně volného místa. Proto se vyplatí investovat do počítače s pevným diskem o velikosti 1000 GB a více. Takovýto prostor už vás nebude nijak omezovat ani při hraní těch nejnáročnějších her.

Kde nové herní PC sestavy koupit?

Herní počítače se dají pořídit vcelku levně, necháte-li si je sestavit na míru. V běžných kamenných obchodech se kupují spíše počítače, které jsou vhodné pro práci a méně náročné úkony. Doporučuji vybírat raději ve specializovaných eshopech, kde je nabídka herních PC sestav daleko bohatší a rozmanitější, přičemž je máte možnost zakoupit za výhodnějších podmínek.