Jak se zachovat, když vás při žádosti o úvěr odmítne banka?

Pokud si chcete jako soukromé osoby či podnikatelé půjčit peníze, většinou je to váš bankovní ústav, na koho se nejprve obrátíte. Jenže banky jsou v otázce poskytování peněz poměrně striktní. Kdo má nějaké nesplacené závazky z dřívějška, případně byl třeba v minulosti ve zpoždění s hrazením jednotlivých splátek, banka jej s velkou pravděpodobností odmítne. Obzvláště to platí v okamžiku, kdy potřebujete větší obnos peněz. Co pak dělat? Obraťte se na nebankovní sektor.

Soukromé firmy do značné míry nahrazují banky. Na co si dát pozor?

Nebankovní finance se dají sehnat poměrně snadno. Na tuzemském trhu nyní fungují desítky společností, jež poskytují půjčky a úvěry, a to fyzickým osobám i podnikajícím subjektům. Vždy je důležité sledovat základní podmínky. Všímejte si úrokových sazeb, doby splatnosti, potažmo také zajištění závazku, poplatky atd.

U podnikatelů je většinou předpoklad, že potřebují spíše více peněz, řádově se může jednat o stovky tisíc, výjimkou nejsou ani žádosti, které přesahují milion korun. Zde už je přeci jen nabídka značně omezená. Stále se však najdou společnosti, u nichž si takovéto finanční prostředky lze půjčit.

Máte nemovitost? Pak nemusíte mít obavy, že vás nebankovní sektor odmítne

Příkladem budiž firma Nebankovní finance. Podnikatelé si mohou prostřednictvím webových stránek https://www.nebankovni-finance.cz/sluzby/podnikatelske-uvery/ zažádat o úvěr do výše 50 milionů korun, přičemž doba splatnosti se dá navolit až na 30 let. Možná vás překvapí nízké úrokové sazby, pohybují se už od necelých 5 procent. Je to dáno tím, že je tento nebankovní podnikatelský úvěr zajištěn nemovitostí. Musíte tedy disponovat nějakým vlastním objektem, případně se může jednat o nemovitý majetek třetí osoby, jež však se zástavou samozřejmě musí souhlasit.

Nepodnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti je tedy poměrně elegantním řešením. Mnohé firmy díky němu oživily svoje aktivity a prosadily se na trhu. Zažádat mohou samozřejmě také OSVČ, tedy osoby samostatně výdělečně činné. Zastavit pak lze klidně vlastní byt či rodinný dům. Jestliže si vhodně nastavíte splátky, pak se vůbec není třeba obávat ztráty nemovitosti, jde skutečně jen o zajištění pro případ krajní situace.