4 rady pro výběr nejlepší šatní skříně

Pořízení prostorné a praktické šatní skříně představuje velký krok. Pokud vyberete špatně, zbytečně se ochudíte o důležitý úložný prostor pro celou řadu nejrůznějších předmětů a oblečení. S výběrem ideální šatní skříně si tak dejte skutečně záležet. Díky pečlivému zvažování jednotlivých parametrů získáte větší šanci, že budete s novým kouskem nábytku maximálně spokojeni.

Vhodné vnější rozměry

Vzhledem k tomu, že šatní skříň představuje velký kus nábytku, sledujte i její vnější rozměry. Pokud máte velký pokoj, nejde o takový problém. Horší situace nastává v případě menších místností, kde se hraje o každý centimetr. Tehdy může skvěle fungovat vysoká skříň, se kterou využijete prostor až téměř ke stropu.

Prostorné členění vnitřní části skříně

Konkrétní členění vybrané šatní skříně může mít mnoho podob. Někdo dává přednost poličkám, ale jiný volí spíše šatní tyč na pověšení. Skvělé jsou kombinované varianty, kde najdete police, tyč a ještě k tomu pár zásuvek například na spodní prádlo a ponožky. Dobře členěný prostor s kombinací různých variant nabízí například šatní skříň dub sonoma.

Praktické otevírání

V rámci úspory místa můžete zvolit šatní skříň s praktickými posuvnými dveřmi. Skříň bílá kombinovaná se zrcadlem navíc nabídne i možnost prohlédnout si zvolené oblečení, kdy nemusíte nikam chodit. Klasické otevírání dveří se opět více hodí hlavně do míst, kde máte dostatek volného prostoru.

Líbivý design

Protože představuje šatní skříň poměrně velký kousek nábytku, zaslouží si zvláštní pozornost i při výběru z pohledu vzhledu. Skvěle vypadá a dobře se kombinuje například šatní skříň bílá, která navíc díky světlému odstínu pomůže s optickým zvětšením a prosvětlením celé místnosti. Chybu jistě neuděláte ani při výběru dřevěného dekoru, který citlivě zkombinujete s barvou stěn a podlahou.