First, nebo last minute dovolená?

Je-li v hledáčku vašeho zájmu cenově dostupná dovolená, zaměřte svou pozornost buď na a first, nebo last minute zájezdy. Ušetřit s nimi můžete i několik desítek procent z katalogové ceny.

Jak first, tak last minute zájezd vám ušetří až třicet procent ceny zájezdu, což v závislosti na jeho ceně může být nezanedbatelná částka. Jaký ale upřednostnit?

Změna data i destinace zdarma

Nejde ale jen o samotnou cenu zájezdu, ve hře je i celá řada dalších výhod. Například first minute zájezdy nabízejí možnost zdarma změnit termín a mnohdy i destinaci zájezdu. Řada cestovních kanceláří rovněž nabízí dítě či transfer z a na letiště zdarma, pokoj s výhledem na moře atd. Snad jejich jedinou nevýhodou je nutnost poměrně brzkého objednání zájezdu (letní dovolenou je většinou nutné objednat do konce ledna či února) a úhrada zálohy. Ta ale u většiny cestovních kanceláří nebývá moc vysoká.

Odlet druhý den, proč ne?

Ještě větší oblibě se těší dovolená last minute, kterou upřednostňují především časově vytížení turisté, u nichž plánování s tak velkým časovým předstihem nepřichází v úvahu. I takováto dovolená se ve výsledku ukáže jako cenově dostupná. Čím více se blíží termín odletu, tím je cena zájezdu nižší. Nejlevnější pak jsou zájezdy s odletem do 24 hodin.

Levná dovolená na Korfu? Jde to!

Taková Korfu dovolená od Greece Tours, která by vás za normálních okolností vyšla na několik desítek tisíc korun, vás může vyjít na polovinu. Takovýto přístup ale vyžaduje notnou dávku časové flexibility. Rovněž nepočítejte s dalšími výhodami nabízenými u first minute zájezdů, jako jsou například pokoje s výhledem na moře.

Jaký zájezd tedy zvolit?

Jste-li v trvalém pracovním poměru a svou dovolenou si můžete (nebo musíte) naplánovat s patřičným předstihem, rozhodně zvolte first minute. Osobám na tzv. „volné noze“, OSVČ a podnikatelům většinou nezbývá jiná možnost než last minute. A flexibilním dobrodruhům doporučujeme super last minute zájezdy, tedy s odletem ještě v den jejich úhrady.

Ať již zvolíte first, či last minute, hlavně, ať se vám dovolená vydaří.