Drátový rozhlas pro města a obce má i v dnešní době velký význam

Ač se mnohým lidem zdá být obecní drátový rozhlas hudbou minulosti a dnes už nemá své místo na výsluní, opak je mnohdy pravdou. Řada měst a obcí, zejména těch menších, na drátový rozhlas stále nedá dopustit.

Obecní drátový rozhlas je v dnešní době stále efektivním nástrojem a způsobem, jak rychle informovat veškeré obyvatelstvo na vesnici či v malém městě. Zejména starší generace, jež nedisponuje moderních technikou a zařízeními, s jejichž pomocí by měla potřebné informace o dění v obci neustále k dispozici, na drátový rozhlas pro města a obce nedá dopustit. Oceňují jej však také samotní starostové, kteří tímto způsobem jednoduše předávají občanům důležitá sdělení.

Standardy pro obecní rozhlasy jsou vyšší než v minulosti

Moderní doba si v oblasti obecních drátových rozhlasů žádá jisté inovace. V současné době se obecní drátový rozhlas instaluje s výkonnou technikou, což se týká především samotné rozhlasové ústředny a reproduktorů. Necháte-li si inovovat systém ve vaší obci, rozhodně už nebudete muset poslouchat nepříjemné zvuky z reproduktorů s oním typickým šumem a rachotem, jako tomu bylo ještě někdy v devadesátých letech minulého století.

Na koho se obrátit, potřebujete-li vylepšit systém obecního drátového rozhlasu?

Firem, jež se prodejem, instalací a servisem obecních drátových rozhlasů zabývají, není mnoho. Světlou výjimkou je společnost EL-MIK, která funguje už od roku 1994. Nabízí také bezdrátové varianty obecních rozhlasů, dále pak kompletní ozvučovací techniku do venkovních prostor, sálů, kulturních domů, obřadních a smutečních síní, sportovních hal či nádraží veřejné hromadné dopravy. Ve všech těchto oblastech poskytuje nejen samotný prodej, montáž a servis, ale také poradenství, díky čemuž máte možnost zvolit si to nejlepší řešení pro vaši obec.

Obecní drátový rozhlas ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. V momentě, kdy provedete jeho renovaci, bude moci ve vaší obci sloužit ještě dlouhá léta, což jistě ocení mnoho jejích obyvatel.