Dodavatel hutních materiálů a plastů

V současné době existuje spousta dodavatelů hutních materiálů a plastů, ovšem mnozí pokulhávají ve spolehlivosti. Pokud tedy hledáte společnost, která má v nabídce hliník, nerezovou ocel, letecké materiály, trubky, tyče, plechy a desky, obraťte se na specialistu Primapol. V následujících řádcích vám představíme jeho pestré produktové portfolio.

Primapol na tuzemském trhu působí od roku 2004, přičemž za dobu své existence si vybudoval pevné postavení. Jedná se o předního distributora finálních produktů i polotovarů.

Hliníkové slitiny

Velice žádané jsou hliníkové slitiny. V podstatě se jedná o čistý hliník, do něhož se ještě přidávají další materiály, které potom ovlivňují vlastnosti. Hliníkové slitiny jsou hlavně pevnější a odolnější. Co se týče dalších prvků, jež se přidávají do hliníků, tak jsou to železo, hořčík, měď, křemík, mangan a zinek.

Hliník je v průmyslové oblasti i ve výrobě oblíbený, ostatně není se čemu divit, vyznačuje se totiž trvanlivostí, nízkou hmotností a recyklovatelností. Udržitelný materiál se používá v mnoha odvětvích – při výrobě vozidel, smartphonů, ale třeba i zipů a fólií.

Nerezová ocel

Dalším materiálem, jehož popularita neustále stoupá, je nerezová ocel, přičemž vybrat si můžete z mnoha tříd, jejichž odlišnosti spočívají v odolnosti proti korozi a teplotě. S nerezovou ocelí se setkáte v průmyslu potravinářském, farmaceutickém, chemickém, petrochemickém či automobilovém. Stejně tak nesmí chybět v zemědělství, energetice, letectví, mikroelektronice a infrastruktuře.

Nerezová ocel se rozlišuje podle jakosti. Záleží tedy na tom, k jakému účelu má materiál sloužit, protože některé jakosti jsou vhodné pro středně namáhané součásti, jiné zase pro hřídele, šrouby a táhla. Stačí si vybrat z pestré škály společnosti Primapol.