Parkují cizí lidé na vašem místě? Pořiďte si parkovací sloupky

Pokud bydlíte v nějaké okrajové části města, zřejmě tento problém nemusíte řešit. Jestliže však žijete poblíž centra, možná se vám to stává. Lidé drze zaparkují před vaším domem, někdy dokonce před vaším vjezdem do garáže či na pozemek. A vlastně nemusíte bydlet ani v centru. Stačí třeba blízko fotbalového stadionu, divadla, zubaře či jiného místa, kam chodí hodně lidí.

Když vám někdo zaparkuje před vjezdem na pozemek a vy se pak nemůžete autem dostat domů, nepotěší to. Bohužel kolikrát nepomáhají ani nápisy s upozorněním „Neparkujte, vjezd!“, musíte zvolit silnější zbraň.

Přes parkovací sloupky prostě nikdo nezaparkuje

Když nestačí dopravní značky a upozornění, problém vyřeší parkovací sloupky a zábrany. Sloupek nebo zábranu postavíte doprostřed vjezdové cesty a už na ni nikdo nezaparkuje, ani kdyby chtěl. Prostě se tam nevejde.

Parkovací sloupky mohou být pevné, nebo sklopné. Pro vjezd na soukromý pozemek či do garáže samozřejmě doporučujeme ty sklopné. Jejich součástí je cylindrický FAB zámek s klíči, takže si je uzamknete, aby je nemohl sklopit nikdo jiný než vy.

Sloupek i motýlek něco vydrží

Můžete si vybrat, zda si pořídíte rovný obyčejný sloupek, případně tzv. motýlek. Případně jsou na výběr i sklopné zábrany, které mají větší rozměry. Všechny tyto prvky zakoupíte například u prodejce značek Top znak v jejich e-shopu: https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany.

Zábrany a sloupky mohou být vyrobeny ze dvou materiálů. Buď jde o žárový zinek s výbornou odolností a dvojitou protikorozní ochrannou vrstvou, nebo o komaxit opatřený bílým práškovým lakem a taktéž dvojí protikorozní ochranou. V obou případech materiál zajišťuje dlouhou životnost. Všechny sloupky a zábrany jsou navíc polepeny červenou reflexní fólií pro lepší viditelnost.

A cena? Na tu se už podívejte přímo do e-shopu. Za to, že vám cizí lidé nebudou parkovat na vašem místě, určitě stojí.