Co všechno byste měli vědět o kratomu?

Kratom je přírodní rostlina používající se v jihovýchodní Asii již po staletí. V poslední době se stal populární nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě, a to jako prostředek, který pomáhá dokonce i při odvykání od opioidů.

Kratom (mitragyna speciosa) je stálezelený strom rostoucí v tropických oblastech jihovýchodní Asie, jako jsou Thajsko, Malajsie a Indonésie. Rostlina se ve svém domově už dlouho používá k léčebným účelům. Kratom je známý hlavně tím, že poskytuje úlevu od bolesti, zvyšuje energii a zlepšuje náladu. Kde koupit kvalitní kratom? Jaké jsou jeho druhy?

K čemu se kratom tradičně používá?

Kratom se tradičně používá jako léčivá rostlina v jihovýchodní Asii. Vedle výše zmíněných účinků napomáhá při depresích, úzkostných stavech, nespavosti i závislosti na opioidech.

Existují tři hlavní kmeny kratomu, a to bílý, zelený a červený. Každý ze zmíněných druhů má odlišné účinky a přínosy. Červený kratom je známý svými uklidňujícími vlastnostmi a ulevuje od bolesti. Zelený kratom dodává energii a zlepšuje náladu. Bílým kratomem dosáhnete povzbuzení, přílivu energie a lepší soustředěnosti i koncentrace.

Jak si vybrat ten správný kmen kratomu?

Při výběru je důležité zvážit, jakého účelu chcete vlastně dosáhnout. Jestliže trpíte úzkostí nebo svalovým napětím, je pro vás vhodný kratom červený. Při depresivních náladách a nedostatku energie sáhněte zase po kratomu zeleném.

Důležité také je vědět, jaké množství se užívá. Začněte s malými dávkami a postupně je zvyšujte, dokud se nedostaví požadované účinky. Doporučuje se jednotlivcům vyzkoušet různé kmeny, protože jedině tak najdete ten, který vám nejlépe vyhovuje. Pamatujte však na to, že kombinování více kmenů se nedoporučuje, protože se tím zvyšuje riziko vedlejších účinků jako nevolnost, zvracení, průjem a podobně.

Podívejte se do e-shopu KratomWorld.cz, kde najdete různé kmeny. Internetový obchod na trhu existuje rok, ovšem má už více než tisíc spokojených klientů. Prodává produkty z Indonésie a dodává zboží do 1 až 2 pracovních dnů.