Co stojí za erektilními dysfunkcemi?

Problémy s erekcí má více než 50 % mužů starších 50 let. A také mezi těmi mladšími se najdou nějaké případy. Pokud přetrvávají, je vhodné je řešit. Nikoliv samostatně, ale s pomocí lékaře. Může se totiž jednat o ukazatel na mnohem závažnější nemoc.

Sem tam se neschopnost udržet erekci nebo jí dosáhnout může objevit opravdu u každého a není třeba se tím znepokojovat. Každý má někdy špatný den nebo starosti – i tohle má vliv na sexuální prožitek a výkonnost. Když se ale problémy opakují a přetrvávají delší čas, měli byste s tím něco dělat.

Pilulky pomohou krátkodobě

Jak bojovat s erektilními dysfunkcemi? Většina mužů by si nejradši diskrétně vzala nějakou pilulku, aby v posteli nezklamali a nemuseli nikomu nic přiznávat. Tohle řešení tu samozřejmě je. Přírodní přípravky na podporu erekce se dají sehnat i bez předpisu. Oblíbený Amarex Men Complex zlepšuje erektivní funkci při dlouhodobém užívání, berte 2-3 kapsle každý den. Obsahuje bylinky jako kotvičník zemní, macu, muiru puamu, dále vitamín C a jiné přírodní látky. Objednat se dá online, zásilka přijde domů v diskrétním balení, takže se nikdo nemusí nic dozvědět. Je však tohle řešení správné?

Vhodnější je řešit příčinu

Amarex sice pomůže získat a udržet erekci, avšak neodstraní její příčinu. Nechce-li se vám k lékaři, začněte sami u sebe. Změňte svůj životní styl k lepšímu. Více se hýbejte, zdravěji jezte, přestaňte s kouřením a pitím alkoholu. To je nutný začátek, který může pomoci, ovšem ne vždycky. Když se ani po měsících situace nezlepší a vy jste odkázáni na pilulky, určitě je čas na návštěvu lékaře.

Problém může být vážnější

Samozřejmě vás nechceme stresovat, avšak erektilní dysfunkce mohou být ukazatelem na nějaké jiné onemocnění – cukrovku, cévní mozkovou přírodu, ischemickou chorobu. Podpora erekce tedy není řešením. Vydejte se raději k lékaři, klidně svému praktickému, ať vám udělá vyšetření. Není se čeho obávat, erektilní dysfunkce jsou skutečně běžné.