Vychutnejte si kávu ze skla. Kromě chuťového získáte i vizuální zážitek

Když se řekne káva, většina lidí si vybaví dvě věci: chuť a zážitek. Ten druhý je často spojován s atmosférou v kavárně nebo s pocitem tepla při popíjení horkého šálku kávy. Ale co vizuální zážitek? Právě o ten se postarají skleněné nádoby na kávu. Moc nestojí a výsledek je perfektní. Určitě to stojí za vyzkoušení.

Skleněné nádoby na kávu umožňují vychutnat si její strukturu a barvu

Zde přicházejí ke slovu skleněné nádoby na kávu. Na rozdíl od papírových kelímků nebo porcelánových hrnků, umožňuje sklo vidět barvu a strukturu kávy. Můžete tak ocenit vzhled svého nápoje a získat lepší představu o jeho kvalitě. Sklo je také skvělým materiálem pro uchování kávy teplé nebo studené. Ať už máte rádi kávu horkou, nebo ledově studenouborosilikátové sklenice s dvojitými stěnami udrží teplotu vašeho nápoje déle. Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit svůj zážitek z kávy, přejděte na skleněné nádoby.

Jaký je správný objem skleněného hrnku na kávu?

To záleží na druhu nápoje. Espresso se podává ve sklenici o objemu 60-90 mlcappuccino ve sklenici o objemu 150-180 ml a latte macchiato se podává v šálku o objemu 250 ml. Samozřejmě, že se těchto doporučení nemusíte držet striktně. I pokud si domů pořídíte na zkoušku jen jeden druh skleněných hrnků na kávu, je možné si do nich udělat více druhů kávových nápojů. Důležité je, abyste našli velikost, která vám vyhovuje.

Proč si začít dělat i kávu do skla?

Většina z nás se v první řadě snaží zajistit si pro přípravu kávy v domácích podmínkách ty nejlepší suroviny. V první řadě kvalitní kávové zrno, a pak také kvalitní vodu bez nežádoucích příměsí a nechvalně proslulé chlorové pachuti. K přípravě kvalitní pitné vody v domácnosti dobře poslouží filtrační konvice. Ještě tu svoji nemáte? Pak možná přišel čas zamyslet se na tím, jak vybrat filtrační konvici, a začít si užívat skvělé teplé i studené nápoje s výbornou chutí. Existuje mnoho důvodů, proč přejít na skleněné šálky na kávu. Jsou levné, odolné a poskytují lepší vizuální zážitek. Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit svůj zážitek z kávy, vyzkoušejte je. Rozhodně nebudete litovat.