Co si počít, když vám nevyhovují ceny energií po původním majiteli?

Nastěhovali jste se do nového bydlení? Pak je třeba provést přepsání energií z bývalého majitele na vás. V tuto chvíli nastává ten pravý okamžik, abyste si spočítali, zda se stávající dodavatel elektřiny a plynu vyplatí i vám.

Kdo by nechtěl ušetřit?

Řada lidí nepřemýšlí nad tím, zda je pro ně současný dodavatel energií nejvýhodnější. Nechtějí se namáhat se složitým propočítáváním, srovnáváním a převodem k dodavateli novému. Nebuďte jedním z nich, protože vše je jednodušší, než se zdá. S výpočtem vám pomůže online kalkulátor, jednotlivé dodavatele si porovnáte díky internetovým srovnávačům a převod vyřídíte z pohodlí vašeho domova s tím, že většinu úkonů si na svá bedra vezme váš nový dodavatel elektřiny či plynu. Změna dodavatele energií vám může ušetřit až několik tisíc korun ročně, což za trochu námahy stojí.

Na co si dát pozor?

V prvé řadě je nutné zkontrolovat vaši stávající smlouvu, jestli je uzavřená na dobu určitou či neurčitou. V prvním případě její předčasné ukončení bude pravděpodobně souviset s nutností uhradit patřičné sankce. U smlouvy na dobu neurčitou je třeba počítat s 3měsíční výpovědní lhůtou. Každopádně váš budoucí dodavatel energií dokáže pohlídat řádný termín pro vypovězení smlouvy, čímž vás ochrání od placení zbytečných poplatků.

Zaměřeno na elektřinu

K tomu, abyste si udělali představu o tom, zda se vám změna dodavatele elektřiny vyplatí a kolik případně ušetříte, slouží jednoduchý online kalkulátor. Ten vám spočítá úsporu z pohledu aktuálních záloh, spotřeby a způsobu využití elektřiny. Všechny potřebné informace pro vyplnění naleznete ve vašem vyúčtování. Obratem se vám zobrazí předpokládaná uspořená částka včetně navržené varianty nového ceníku. Jste-li s nabídkou spokojeni, můžete rovnou požádat o nezávaznou cenovou nabídku a návrh nové smlouvy.

Získejte výhodnější sazby plynu

Proč vám změna dodavatele plynu přinese velké úspory? K získání tohoto energetického zdroje totiž nevyužívá služby prostředníků, nýbrž vsází na těžbu plynu vlastními prostředky. Díky tomu není konečná cena navýšena o další zbytečné poplatky. Rovněž vás u něho nečekají žádné skryté sankce. Jak bude vypadat vaše potenciální vyúčtování, si opět můžete spočítat na online kalkulačce.

Jaký bude postup?

Skvělou zprávou je, že celý převod vyřídíte z pohodlí vašeho domova pomocí online formuláře. Odpadnou tak starosti s domlouváním schůzky na pobočce. Stačí vyplnit kontaktní údaje, adresu odběrného místa, způsob úhrady záloh a zasílání faktur, údaje o současném dodavateli, spotřebě atd. Následně vám bude zaslán návrhy smlouvy v jednoduché a srozumitelné formě. Po jeho odsouhlasení započne samotný převod, o jehož jednotlivých krocích budete informováni přes SMS.