Co je to magnet fishing a k čemu je? Vylovte poklady z hlubin!

Rybaření s magnetem

Magnet fishing neboli magnetický rybolov je oblíbenou a dobrodružnou zábavou posledních let. Stačí se trošku vybavit a vyrazit k vodě na lov. Vytáhnout můžete například utopené staré kolo, trubku od kamen, disk z auta, ale také mince nebo dokonce starý trezor či zbraně. Zjistěte v článku, co je na magnetic fishing potřeba.

Na magnet fishing potřebujete silný magnet

Hlavní a nejnákladnější položkou je silný neodymový magnet na magnet fishing v kovovém pouzdře s okem. K oku přivážete pevné lano, na kterém pak magnet do vodních hlubin spustíte. Magnety se dělí na jednostranné a oboustranné, dále podle magnetické síly.

Magnety na magnet fishing mívají sílu od 100 kg až do 1100 kg. Nejsilnější magnety jsou ale už dost těžké, dražší a jsou určené spíš pro pokročilejší lovce.

Kromě silného magnetu potřebujete na magnetický rybolov pevné lano, kterým pak úlovek z vody vytáhnete. Hodí se také rukavice, nějaký kýbl na úlovky, antibakteriální gel na ruce.

Kam vyrazit na magnetic fishing

Pro magnet fishing je dobré nejprve vybrat vhodné místo, ideálně tam, kde je nějaká šance nálezu. Vhodné jsou všechny vodní plochy, kde se pohybují lidé, kteří mohli do vody něco hodit nebo v ní ztratit například během koupání.

Zkusit štěstí můžete na hrázi rybníka, v řece pod mostem, u městského potoku a vodního kanálu, na břehu nebo u mola jezera. Nějaký poklad může ukrývat i stará studna.

Technika lovu při magnet fishingu

Jak to funguje v praxi? V jedné ruce držíte silný magnet přivázaný k pevnému lanu, ve druhé pak lano smotané do větších ok, aby se při spuštění magnetu do vody snadno rozmotalo.

Magnet pak po dně táhnete pomalu k sobě a potom vytáhnete z vody. Prověříte, jestli se něco kovového k magnetu přichytilo a celý postup opakujete, dokud vás to baví.

Další způsob lovu při magnet fishingu je takový, že magnet klasicky hodíte do vody a pak jdete po břehu a magnet táhnete po dně do stran. Nakonec zase z vody vytáhnete a zkontrolujete úspěšnost lovu.

Při lovu na soukromých místech je dobré nejprve získat souhlas vlastníka pozemku nebo vodní plochy.

Co dělat, když najdete zbraň, munici nebo starožitnost?

Někdy se může stát, že z vody vytáhnete starou munici, zbraň či nějaký starožitný kousek. V případě nálezu pistole nebo munice hned kontaktujte Policii ČR. Zbraň může pocházet z trestné činnosti a munice je nebezpečná.

V případě nálezu starožitnosti ji odneste do nejbližšího muzea. Třeba dostanete nálezné.

Omezení lovu také mohou platit v zahraničí, raději se informujte u místních úřadů.

Příjemný lov!