Čím dál více lidí zkouší investice do drahých kovů

Všichni si velmi dobře uvědomujeme, že je důležité šetřit do budoucna. Nechávat peníze jen tak ležet na účtu se nevyplácí, podlehly by inflaci a ztratily by svoji hodnotu. Vhodné je do něčeho investovat. Jenže do čeho?

Chcete-li investovat, v prvé řadě byste si měli rozmyslet, zda půjde o krátkodobou či dlouhodobější investici. Vezměte v úvahu i to, jestli by vám nevadilo se uvázat na několik let, nebo naopak zda budete potřebovat peníze kdykoliv flexibilně získat.

Investování do drahých kovů vás zbavuje omezení

Pokud vás zajímají investice na dlouhodobější horizont, kdy ovšem nejste ničím vázaní a peníze si můžete vzít zpět kdykoliv, za zvážení by pro vás určitě stály investice do stříbra a zlata. Nemyslete si, že jde jen o možnost pro movité, do drahých kovů se dají investovat statisíce, ale i stovky korun.

Vy totiž můžete nakoupit nejen investiční slitky, které bývají dražší, ale i investiční mince. Například stříbrné mince stojí pár stovek korun, a to i ty sběratelské. Třeba mince Slon africký ze série African Wildlife Series k 15. výročí somálských slonů stojí 999 korun. Přitom jich na celém světě bylo vydáno pouze 15 000 kusů. Samozřejmě platí přímá úměra. Čím méně kusů bylo vydáno, tím dražší mince je.

Jak funguje nákup drahých kovů?

Budete se divit, nicméně investiční zlato a stříbro nakoupíte stejně snadno jako například nový polštář. Objednáte je přes e-shop, dorazí vám až domů. A zpětný výkup? S tím také není problém. Zlato a stříbro se vykupují po celé zemi, v ČR se o to postará například společnost AuPortal. Ta patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku, sortiment má opravdu bohatý. Například mezi stříbrnými mincemi najdete i pětikilové zástupce. Ze zlatých mincí stojí za zmínku série Lunar, Australian Emu nebo Dragon Rectangular, což jsou obdélníkové mince.

Mimochodem, pokud chcete někomu na Vánoce darovat peníze, drahé kovy jsou vhodnou volbou, jak být trochu originálnější. Časem jejich hodnota naroste a záleží jen na obdarovaném, kdy je prodá.