Bouráte, renovujete, vyklízíte? Bude se vám hodit odvoz suti či odpadu

Velký úklid či rekonstrukce jsou sice náročné, ale svým způsobem tak trochu osvobozující procesy. Do svého života vnesete pořádek. Nutno ovšem podotknout, že tomu předchází spousta starostí. Například jak naložit se vším tím odpadem a sutí?

Za prvé se vyhněte nelegálním skládkám. Odpad ani suť nelze odvézt někam na kraj lesa, za to se dávají vysoké pokuty. Možná ve svém okolí máte sběrný dvůr či oficiální skládku, kam byste mohli suť, starý nábytek nebo odpad odvézt. Spousta lidí o takovém místě ovšem neví. A další nemají ani dodávku, ani vůz, který by posloužil pro transport. V takovém případě je nejlepší spolehnout se na odborníky.

Nechte si přistavit kontejner

Nejlepší, čím můžete začít, je domluvit si přistavení kontejneru. Kontejnery na odpad a suť existují tradičně v objemech od 3 m3 do 9 m3. Z těchto čísel si většina lidí nedokáže příliš představit, jak velký kontejner by potřebovali. Jste-li na tom stejně, podívejte se na konkrétní rozměry. Některé společnosti nabízející odvoz suti a odpadu je mají zveřejněné na svých webových stránkách, ostatních se nebojte zeptat. Možná vám i poradí, když popíšete svou situaci.

Tip: Autodoprava Vejšický je schopná přistavit kontejner po Praze už do 1,5 hodiny od objednávky.

Neřešte, jak bude se sutí naloženo

Cena za odvoz se odvíjí od velikosti kontejneru a materiálu, který potřebujete odvézt. Jsou v ní zahrnuty také odvoz na skládku a recyklace odpadu, vám tedy odpadají starosti. Odborná firma s materiálem naloží tak, jak se s ním nakládat má.

Možná vám pomohou i s něčím jiným

Pokud už bouráte, mohla by se vám hodit také výpomoc s demolicí, nakládkou odpadu nebo dovozem písku, štěrku a jiných stavebních materiálů. Přesně tohle všechno a ještě mnoho dalšího zajišťuje Autodoprava Vejšický. Vždycky je lepší sehnat jednu firmu, která se postará o více věcí, než shánět odborníky na každou činnost zvlášť. Ušetříte čas, starosti a možná i peníze. Na větší zakázky bývají slevy.