Arganový olej je v kosmetice nenahraditelný

V marocké kuchyni se arganový olej používá po staletí, přičemž je charakteristický jemnou ořechovou chutí. Uplatnění však nachází i v kosmetickém průmyslu a má spoustu potenciálních přínosů pro lidské tělo jako takové. Jedná se o rostlinný olej vyrábějící se z jader plodů argánie.

Arganový olej tvoří mastné kyseliny a různé fenolické sloučeniny. Většina tukového obsahu v oleji je z kyseliny olejové a kyseliny linolové, což jsou zdravé tuky. Stejně tak je arganový olej bohatým zdrojem vitamínu E, jenž přispívá ke zdravé pokožce, vlasům a očím. Vitamín E má také silné antioxidační účinky.

Protizánětlivé a antioxidační vlastnosti

Fenolické sloučeniny v arganovém oleji jsou pravděpodobně zodpovědné za antioxidační a protizánětlivé schopnosti. Vitamín E aneb tokoferol je vitamín rozpustný v tucích, který jako silný antioxidant slouží k eliminaci škodlivých účinků volných radikálů.

Velice často se aplikuje arganový olej na nehty pro děti, ale i na pokožku jako takovou. Vitamín E a sloučeniny jako CoQ10, melatonin či rostlinné steroly mohou zmírnit záněty způsobené zraněními a infekcemi.

Zpomalení procesu stárnutí

Arganový olej se stal velice rychle oblíbenou složkou mnoha kosmetických přípravků. Podle některých výzkumů arganový olej zpomaluje proces stárnutí, protože snižují třeba oxidační stres. Pokud olej pravidelně nanášíte na pokožku, vizuální známky stárnutí nejsou tak znatelné.

Dokonce existují studie, které ukazují, že arganový olej přispívá k vyšší elasticitě a hydrataci pokožky u žen po menopauze.

Hydratace pokožky a vlasů

Kyselina olejová a kyselina linolová jsou velice důležité složky pro udržení zdravé pokožky i vlasů. Arganový olej se tedy nanáší nejen na kůži, ale i na vlasy, především na poškozené konečky.

Tak neváhejte a kupte si tento zázrak i vy.

Napsat komentář