6 praktických tipů pro malé koupelny

Praktické koupelny

Také vždycky žasnete nad tím, jak si bytoví designéři dokážou pohrát s prostorem a umí zařídit i malé místnosti velmi prakticky a vkusně? Nedělejte si starosti, s následujícími tipy to zvládnete i vy. Ať už bydlíte v malém domečku, nebo panelákovém bytě, zasloužíte si přece útulnou koupelnu.
Koupelna je místem, kde tráví svůj čas denně celá rodina, a podle toho by také měla vypadat. Dost už ale prázdných řečí, pojďme se přesunout ke konkrétním radám.

1. Vyberte rohovou vanu, sprchu či umyvadlo

Snažte se chytře využít rohy. Rohové vany či sprchové kouty jsou poměrně běžnou praxí, ovšem věděli jste, že existují i rohová umyvadla a skříňky pod umyvadla?

Moderní koupelna
Praktická, moderní a levná koupelna

2. Zkuste sprchový kout s vaničkou

Nedokážete si představit koupelnu bez vany? Při sprchování spotřebujete méně vody a uspoříte čas. Pokud rádi lenošíte v teplé vodě, mohl by váš problém vyřešit sprchový kout s vyšší vaničkou, do níž si lze napustit trochu vody.

Moderní zrcadlo
Zdrcadlo s poličkou

3. Nechte vybavení vznášet se

Pořiďte si závěsné skříňky do koupelny. Když totiž nábytek nestojí na zemi, nýbrž visí ve vzduchu, působí místnost větší.

4. Zaoblete místnost

Poohlédněte se v obchodech po nábytku s kulatými rohy. Jestli máte v koupelně málo místa, bude se vám často stávat, že zavadíte o roh skříňky, pračky či jiného vybavení. Náraz do zaobleného rohu tolik nebolí.

Moderní koupelna
Vyšperkujte vaší koupelnu

5. Vybírejte větší vzory a světlý nábytek

Velkou roli hrají barvy a dekory, jež zvolíte. Koupelnový nábytek by měl být světlý, protože jak je známo, světlé barvy opticky rozšiřují prostor. Až budete vybírat koberečky nebo závěsy ke sprše, držte se spíš větších vzorů, mají podobný účinek jako světlé odstíny.

6. Nezapomeňte na velké zrcadlo

Je dobře známé, že zrcadlo odrážením světla zvětšuje prostor. Tedy aspoň zdánlivě. Volte tedy co největší model. V malých koupelnách vypadá velmi pěkně zrcadlo třeba podél celé jedné stěny. Obecně se snažte místnost prosvětlit, a to i výběrem správného osvětlení.
Pokud si nebudete vědět rady, pátrejte na internetu. Jistě vás nějaký interiér inspiruje. Nebo nahlédněte přímo do e-shopů s nábytkem, určitě vám tam něco padne do oka.

Napsat komentář