5 věcí, které je třeba zvážit při výběru nejlepší zdravotnické obuvi

Pokud pracujete jako zdravotní sestra, značnou část dvanáctihodinové směny trávíte na nohách, přičemž nošení správné obuvi vám zpříjemní pracovní dobu a poskytne bezkonkurenční oporu. V případě nepohodlného obutí pocítíte nepříjemné bolesti nohou. V následujících řádcích vám proto prozradíme, co všechno byste měli zvážit při výběru zdravotnické obuvi.

Polstrování klenby a podpora

Pro zdravotníky je ideální zdravotnická obuv s podporou klenby a polstrováním, protože tím se docílí lepšího držení těla a zabrání se bolestem dolní části zad. Správné polstrování navíc sníží nárazy při běhu a chůzi.

Široký prostor pro prsty

Během celého dne se prsty na nohou rozšíří, a proto i bota, kterou si před koupí vyzkoušíte, může při dlouhých směnách způsobovat bolest. Chcete-li tento problém překonat, investujte do obuvi s širokým prostorem na prsty.

Protiskluzová úprava

Podlahy v nemocnicích často bývají extrémně kluzké, což je nebezpečné jak pro pacienty, tak pro zdravotní sestry. Investice do bot s gumovou podrážkou a dobrým vzorkem je pro zdravotní sestry důležitá.

Látkové, nebo kožené boty?

Tenisky jsou oblíbenou obuví v téměř všech profesích, ale pro zdravotní sestry nejsou až tak vhodné. Síťované svršky jsou obecně lehké a prodyšné, nicméně špatně se čistí. Vzhledem k tomu, že zdravotní sestry přicházejí do styku s tělesnými tekutinami, nenabízí příliš velkou ochranu proti krvi, zvratkům nebo moči.

Nicméně kožené boty se snadno čistí. Otřete je antibakteriálním hadříkem, a pak můžete vyrazit.

Vyměňte obuv

Ideální je mít obuv rozdělenou, tedy jeden pár bot mít čistě na práci, druhý na běžné nošení.

Pro zdravotní sestry jsou dobrou volbou i sesterské haleny, jež jsou atraktivní po vzhledové stránce, ale také kvalitní.