4 rady, jak vybrat nejlepší bytový textil

Bez čeho si nedokážete představit útulně zařízený domov? Výrazným estetickým a zároveň praktickým prvkem je dobře vybraný bytový textil. Při jeho výběru je důležité sledovat několik parametrů. Podle čeho vybírat záclony, dobré povlečení a další? To vše se dozvíte v tomto článku.

Praktické i krásné záclony

Když vybíráte záclony, pamatujte na to, že musí mít správné rozměry. Mohou být buď do poloviny či třetiny okna, případně zakrývat celé okno. Dají se libovolně kombinovat s elegantními závěsy. Kromě designového efektu v interiéru vytváří také praktické zastínění a ochranu před zvědavými zraky kolemjdoucích.

Pohodlné povlečení

Dalším velmi důležitým kusem bytového textilu je povlečení. To velmi výrazně ovlivňuje vzhled ložnice, takže výběr podle barev či vzorů je podstatným kritériem. Zároveň však pečlivě sledujte, z jakého materiálu je povlečení vyrobené. Nejlepší variantou je 100% bavlna, která je šetrná k pokožce, prodyšná a absorbuje přebytečnou vlhkost. Ložní prádlo z bavlněného materiálu existuje v různých úpravách, jako jsou hladký a svěží satén či hřejivý flanel.

Elegantní bytové doplňky

Aby byl domov kompletní, hodí se přidat drobnější dekorace. Jde například o estetické závěsy, drobnější kusové koberce, případně malé dekorativní polštářky a povlaky na ně. Pořízením několika druhů bytového textilu je možné bez velkého úsilí měnit vzhled místnosti a přizpůsobit ho například aktuální sezóně či vašemu rozpoložení.

Nakupujte za výhodné ceny

Mezi parametry pro výběr samozřejmě patří i cena. Na internetovém obchodě pořídíte bytový textil často výrazně levněji v porovnání s klasickými kamennými pobočkami. Navíc si můžete prohlédnout aktuální trendy a inspirovat se novinkami, díky kterým získáte elegantní, útulný a příjemný domov se vzhledem jako z katalogu o bydlení.