Zateplování střech zvýší komfort nejen v zimě, ale i v létě

Desky na barevné střeše

Že je střecha základ domu, ví snad každý. Chrání interiér i zdivo před vodou, vlhkostí, úniky tepla či hlukem. Zateplení střechy nesporně znamená úspory v zimním období. V domě se zateplenou střechou se vám ovšem bude lépe bydlet i v létě!

V posledních letech se do popředí dostávají energeticky úsporné domy. Jejich vybudování je sice finančně náročnější, nicméně vložené peníze se díky levnému provozu časem vrátí. Také majitelé starších domů se snaží své bydlení rekonstruovat, aby bylo příjemnější a méně nákladné na provoz. Jedním z aspektů, na něž se určitě vyplatí myslet, je přitom izolace střech.

Dobře zateplená střecha chrání před zimou, teplem i hlukem

Většina lidí o zateplení střechy přemýšlí z důvodu úspor za topení. Ano, kvalitní izolace opravdu brání pronikání chladu z venkovního prostředí. Podobný účinek má ovšem i v létě. V horkých měsících zase zabraňuje teplu, aby se dostalo dovnitř. Střecha s dobrou izolací nekumuluje teplo, nepředává ho dál do místnosti, a tak je uvnitř snesitelněji.

Zateplování střech je vynikající také pro boj s hlukem. Jestliže bydlíte blízko frekventované silnice nebo železnice, zvažte zateplení svého domu, potažmo střechy. Venkovní hluk trochu odizolujete.

V neposlední řadě je třeba zmínit dopad na vlhkost a plísně. Jestliže se s nimi doma potýkáte, izolace střechy by je mohla vypudit. Dobře izolovaná střecha znamená překážku pro rozvoj plísní a hub.

Plánujte izolace střech již nyní

Střecha je něco, co byste si neměli jen tak vybrat v katalogu. Vždy je důležité vzít v úvahu vaše konkrétní podmínky a požadavky, a tak se raději hned obraťte na odborníky. Doporučí vám ideální materiály i pracovní postup, dopředu vám sdělí kalkulaci, abyste tušili, kolik vás bude příjemnější bydlení stát. Jste-li z jižních Čech, zkuste se obrátit na firmu Střechy Tomi, která staví, opravuje a zatepluje střechy Český Krumlov a okolí.