Chcete perský koberec? Poradíme vám, jak ho vybrat

Přemýšlíte nad tím, jak vtisknout místnosti punc ojedinělosti? Potěší vás, že nemusíte ihned vyměňovat veškeré vybavení, protože mnohdy stačí investovat do kvalitního doplňku, jako je třeba perský koberec. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat ten správný, abyste nenaletěli na padělek.

Perské koberce se chlubí poměrně dlouhou historií. Charakteristické jsou především svou kvalitou, neboť jsou vyráběné ručně. Sehnat se dají historické kousky, jejichž cena se mnohdy šplhá až do milionů korun. Perský koberec si vás svou krásou podmaní, protože ho zdobí symboly perské zahrady plné květin a ptáků.

Perské koberce poznáte podle vzorů

Vzory vám prozradí, v jakých končinách byl perský koberec utkaný. Často se setkáte s vínovou, tmavomodrou, béžovou a zelenou barvou. Investovat do perského koberce se rozhodně vyplatí, neboť jeho kvalita je na takové úrovni, že vám vydrží dlouhá léta, dokonce vás i přežije. Jestliže tedy chcete vskutku pravý perský koberec, neměli byste jeho výběr podceňovat, neboť na trhu najdete i spoustu padělků.

Zaměřte se tedy na to, aby byly perské koberce vyrobené z pravé ovčí vlny. U levných alternativ se totiž místo ovčí vlny používají umělé náhražky, které kvalitu a životnost výrazně snižují. Perské koberce jsou i velice příjemné na dotyk.

Kde perské koberce koupit?

V tomto segmentu působí spousta firem, přičemž vskutku kvalitní kousky nabízí prodejce BUCHARA. V jeho pestrém produktovém portfoliu najdete kromě perských koberců i koberce hedvábné, běhouny a podobně. Podívejte se i do sekce s výprodejem, kde narazíte na koberce za atraktivní ceny, a tak můžete ušetřit nemalé peníze.

Co se samotné ceny týče, ta se šplhá do desetitisíců korun. Záleží na tom, jaký model vyberete, jakou velikost zvolíte a podobně.