Zakrývací plachty ochrání váš majetek před nepřízní počasí i vandaly

V souvislosti s letošním deštivým červnem mnozí z vás jistě zalitovali, že neměli řádně přikryté předměty na zahradě u domu. Déšť umí natropit spoustu škod, což ovšem dokáže třeba i silný vítr, případně kolemjdoucí vandalové. Jak ale ochránit nářadí, které nelze schovat někam do kůlny, přikrýt bazén, aby do něj nepadalo listí, případně zakrýt nábytek a další věci, aniž by vás to stálo zbytečně moc peněz a námahy? Řešením jsou krycí plachty.

Jak má vypadat pořádná zakrývací plachta?

Pakliže si pořídíte kvalitní krycí plachty s oky, můžete pod ně schovat prakticky cokoliv. A to nejen ve venkovním prostředí, ale také klidně doma, je-li to zapotřebí. Kovová oka na okrajích umožní plachty upevnit lanem tak, aby je nenazdvihl a neodvál silnější vítr.

Aby zakrývací plachty byly dostatečně účinné především proti dešti, je nutné zvolit takové řešení, které bude nepropustné. Ideální jsou k tomu hlavně krycí plachty z vysoce odolného a pevného nylonu, což je materiál, jenž jako ochrana před počasím poslouží naprosto dokonale. Veškerý nábytek a další ukryté věci pod plachtou z této tkaniny budou v bezpečí a v suchu, pakliže je správně umístíte a upevníte za použití zmíněných ok.

Kde krycí plachty s oky pořídit?

Víceúčelové zakrývací plachty na zahradu i pro domácí použití prodává v tuzemsku společnost Plachty Štěpáník. Více informací o jejích produktech se dá najít na webových stránkách https://www.peplachty.cz.

Plachtami zakryjete kupříkladu i dřevo, které potřebujete mít suché na vytápění v zimě, dále pak venkovní bazény, pískoviště a hračky pro děti, nářadí apod. Vybrané druhy lze rovněž použít na zakrytí auta, motocyklu či kol. Kromě toho, že díky materiálu chrání před deštěm, jsou odolné i vůči UV záření, takže ani při dlouhodobém užívání neztrácejí na své kvalitě a vzhledu.