Jak na výběr kancelářského nábytku

Kancelářské stoly a židle

Zařizování kanceláře se zdá být triviální záležitost, kterou odbydete několika kancelářskými židlemi a pár stoly. Ve skutečnosti to ale tak jednoduché není. Je potřeba brát v úvahu základní ergonomické požadavky, abyste si při práci u počítače neničili záda a pracovalo se vám pohodlně. Následující článek vám pomůže s výběrem toho správného vybavení do kanceláře.

Není židle jako židle

Aby práce za počítačem nebyla příčinou zdravotních potíží, je zapotřebí zvolit vhodný kancelářský nábytek. Představte si, že celý den v práci sedíte na tvrdé židli, musíte si pořád oposedávat, protože jste celí otlačení a litujete, že nepracujete ve stoje. K takové práci se proto nejlépe hodí kancelářské židle s kvalitním polstrováním. Pokud chcete skutečné pohodlí, sáhněte po židli s nastavitelnou výškou sedu a opěrek. S takovou židlí a správně zvoleným nastavením se vyhnete bolesti zad a krční páteře, kterou obvykle trpí lidé pracující v kanceláři. Při výběru kancelářských či konferenčních židlí si všímejte také materiálu, ze kterého je vyrobena. Ušetříte si tak starosti s jejich údržbou. Jednou z nejlepších možných variant je kožená nebo koženková židle, z níž snadno odstraníte nečistoty obyčejným vlhkým hadříkem.

Pohodlná kancelářská židle
Židle do jídelny pro zaměstnance.

Vybíráme pracovní stoly

Stůl do kanceláře volíme především podle velikosti místnosti a jeho funkčnosti. Praktická stránka stolu je důležitá, nicméně záleží na osobních preferencích každého jedince. Někdo si potrpí na pracovní stůl, který disponuje mnoha zásuvkami a přihrádkami, kam si může schovat různé dokumenty, jiní lidé dávají přednost jednoduchému provedení bez zbytečných doplňků. Podstatným kritériem jsou však rozměry a provedení
stolu. Pakliže máte jen malou kancelář, určitě se budou hodit rohové pracovní stoly, které ušetří spoustu místa. Stejně tak oceníte užší provedení kancelářských stolů, jež disponují výsuvnou deskou pro klávesnici.

 

Stůl do malé kanceláře.
Funkční stůl do kanceláře.

Napsat komentář