Virtuální sídla pro OSVČ a firmy si získávají stále větší oblibu, a to i díky ekonomické krizi

Řada firem a živnostníků v současné době hledá možnosti, jak ušetřit na provozních nákladech. Do jisté míry to může souviset s aktuální ekonomickou krizí, příčin by se však nepochybně mohlo najít více. Jedním z efektivních nástrojů se pro některé společnosti a OSVČ stává pronájem virtuálního sídla. Kdy se dá uplatnit a jaké přináší výhody?

Jak vše funguje?

Pod pojmem virtuální sídlo pro OSVČ a firmy se neskrývá nic složitého. Jde o to, že si podnikatelé zajistí pronájem adresy trvalého pobytu v nemovitosti, kde pak reálně nesídlí, svoji činnost ve skutečnosti provádějí někde jinde.

Velkou předností je značná finanční úspora. Zatímco za běžný pronájem sídla lze dát klidně až desítky tisíc korun v závislosti na lokalitě, atraktivitě a velikosti objektu, virtuální sídlo pro OSVČ a firmy vyjde maximálně na nižší jednotky tisíc korun, leckdy dokonce nestojí ani 1.000 Kč za měsíc.

Jde o bezpečné řešení?

Virtuální sídlo je zcela legální, umožňují to platné právní předpisy České republiky a Evropské unie. Tím, že si pronajmete adresu trvalého pobytu pro svoji firmu, můžete ji zapsat do obchodního rejstříku.

Pro koho je virtuální sídlo výhodné a zajímavé?

Tato forma sídla se také hodí zejména těm začínajícím společnostem a živnostníkům, kteří k výkonu své činnosti nepotřebují mít k dispozici denně kancelářské a další prostory. Platit zbytečně drahý nájem, když jste stejně neustále mimo sídlo, je totiž příliš zatěžující záležitostí. Ušetřené tisíce lze pak investovat do rychlejšího rozvoje podnikatelské činnosti.

Ještě minimálně jednu zásadní výhodu pronájem adresy trvalého pobytu pro OSVČ a firmy má. Většinou jsou totiž virtuální sídla umístěna na lukrativních adresách, klidně v centru Prahy, kde jinak takřka není možné si kanceláře reálně pronajmout z důvodu extrémně vysokých cen. Tím, že máte oficiální sídlo na dobré adrese, může automaticky stoupnout renomé vaší firmy u klientů, obchodních partnerů a zákazníků.