Velké srovnání konzolí PlayStation 5 a XBOX Series X

Microsoft a Sony jsou na trhu s herními konzolemi poměrně velkými rivaly, přičemž obě společnosti mají v nadcházejících měsících uvést na trh novinky, a to XBOX Series X a PlayStation 5. Oba modely poskytnou až 8K rozlišení, výkonné procesory a rychlé SSD disky. V následujících řádcích vám přinášíme velké srovnání.

Přestože na první pohled to vypadá, že XBOX Series X a PlayStation 5 s optickou mechanikou hrají vyrovnanou hru, srovnání není až tak jednoduché. Microsoft spouští prodej XBOX Series X dne 10. listopadu, ovšem už nyní si můžete zařízení předobjednat. Sony začne prodávat PlayStation 5 o dva dny později, ovšem v České republice a na Slovensku bude dostupný až v únoru následujícího roku.

PlayStation 5

PlayStation 5 si vás získá elegantním designem. Vzhled však není všechno, zajímat vás budou především parametry. PlayStation 5 je vybaven osmijádrovým procesorem 3,5 GHz AMD Zen 2, 16 GB GDDR6 RAM a integrovaným SSD diskem s kapacitou 825 GB. PlayStation 5 má k dispozici optickou mechaniku podporující 4K UHD Blu-ray.

V nabídce však bude i varianta bez optické mechaniky, která bude vystupovat pod názvem PlayStation 5 Digital Edition.

Pro PlayStation 5 bude exkluzivních několik zajímavých her, a to konkrétně Spider-Man: Miles Morales, Horizon II: Forbidden West a Gran Turismo 7.

XBOX Series X

Microsoft na modelu XBOX Series X pracuje už od roku 2016. Disponovat má osmijádrovým procesorem 3,8 GHz AMD Zen 2 a 16 GB GDDR6 RAM. Co se úložiště týče, výrobce vsadil také na rychlý SSD disk, ovšem o velikosti 1 TB.

XBOX Series X bude vybaven optickou mechanikou podporující 4K UHD Blu-ray. Zahrajete si na této konzoli hry jako Halo Infinite, Senua`s Saga: Hellblade 2, Forza Motorsport 8 a State of Decay 3.

XBOX Series X si zakoupíte dříve než PlayStation 5, protože do prodeje se má dostat během listopadu, a to i v České republice.