Bez čeho se ve vozidle neobejdete? Kamery, alkohol testeru a rádia!

Motoristé nejsou žádnými troškaři. Výčet všech nezbytností, bez nichž se neobejdou, není  nikterak krátký. A co by v jejich vozidlech rozhodně nemělo chybět? Dozvíte se z následujícího článku.

Výbava do automobilu se rozděluje do dvou kategorií, a to na povinnou a nepovinnou. Ale praktickou, která řidičům zpříjemňuje jízdu.

Zaměřeno na povinnou výbavu do auta

Z povinné výbavy, která je daná zákonem, jmenujme autolékárničku, výstražný trojúhelník, reflexní vestu, náhradní kolo a pomůcky pro jeho výměnu. Náhradní pojistky a žárovky ve vozidle už dva roky vozit nemusíme.

Autorádio baví i informuje

Potud věci povinné. A co ty nepovinné? Málokterý řidič dnes jezdí bez zapnutého autorádia, které ve vozidle plní hned dvě funkce najednou – zábavní a informativní. Příjemná hudba v autě navozuje pohodovou atmosféru a dopravní info, kterým některé stanice přerušují vysílání, motoristu zase upozorňuje na havárie, kolony a další překážky na silnicích.

Kamerový záznam coby důkazní materiál

Velmi praktické zařízení však je třeba i kamera do auta. Ta zdaleka neslouží jen pro zábavu. Natočená jízda v první řadě může posloužit jako důkazní materiál. Typickým příkladem je tzv. „myška“, následkem níž vozidlo, které se před vás neočekávaně zařadí, nabouráte. Bez důkazního materiálu bude příčinou havárie zřejmě nedodržení vzdálenosti. Vinným pak bude s největší pravděpodobností uznán ten, kdo do vozidla před ním narazil. Tedy vy. Kamerový záznam ale může karty obrátit.

Alkohol testery nejen pro klid v duši

Rádi si občas dáte skleničku? Pak buďte obzvláště opatrní. Pokud dojde k dopravní nehodě a vám bude v krvi detekován byť jen zbytkový alkohol, budete opět automaticky uznáni za viníka nehody. Nejenže vám pojišťovna vám neuhradí ani korunu, ale, obzvláště dojde-li u kteréhokoliv z účastníků nehody k újmě na zdraví či na životě, dokonce můžete skončit za mřížemi. Jistotu vám v tomto případě přinese pouze alkohol tester. A klid v duši zároveň.

Startovací kabely a tažné lano

V každém vozidle je dále doporučováno vozit startovací kabely a tažné lano. Praktické však je i základní nářadí jako šroubovák, klíče a kleště. Stejně jako destilovaná voda (pro dolití chladící kapaliny) a baterka, ideálně čelovka, kterou si posvítíte při nesnázích v nočních hodinách. Tak šťastnou cestu!