Vapování je v mnoha ohledech lepší než kouření cigaret

Cigarety neustále zdražují. Během jediného roku často i o desítky korun, což samozřejmě většinu kuřáků nutí přemýšlet, co dál. Ne každý má totiž takové finanční možnosti, aby si mohl pravidelně kupovat předražené cigarety, zvláště v současné ekonomické krizi.

Vhodnou alternativou mohou být elektronické cigarety, jež v konečném důsledku stojí mnohem méně. Nabízejí však i další benefity.

Zdravotní rizika jsou daleko nižší

Všichni dospělí kuřáci jsou si vědomi toho, že během kouření do svého organismu mimo nikotinu dostávají i celou řadu dalších škodlivých látek typu benzen nebo dehet. Berou to jako danou věc a většinou se o případné následky moc nestarají.

Inhalovat lahodný dým s příměsí nikotinu však lze i mnohem bezpečněji, a sice právě prostřednictvím e-cigaret. Ty výše zmíněné jedy vůbec neobsahují a při koupi vhodného liquidu se dokonce nemusí člověku dostat do těla ani žádný nikotin.

Jsou společensky přijatelnější

Každý kuřák po čase začne smrdět jako popelník. Nejenže mu načichne oblečení, ale také pokožka. Vyhnout se tomuto efektu v podstatě nedá.

Uživatelé elektronických cigaret ovšem takovéto problémy nemají. Dým z nich totiž vůbec nesmrdí. Také proto je možné vapovat i na místech, kde se kouřit vůbec nesmí, typicky třeba v restauraci.

Za vyzkoušení člověk skoro nic nedá

Elektronické cigarety dnes vyjdou rozhodně levněji než ty standardní, nicméně vstupní investice je mnohem vyšší. Pro kuřáky, kteří by chtěli přejít raději k vapování, to může být docela problém.

Naštěstí existují i daleko levnější jednorázové elektronické cigarety Elfbar vape. Jejich cena se zhruba shoduje se současnou cenou jedné krabičky cigaret. Jedna tato cigareta však nabízí asi obdobné množství potáhnutí jako čtyřicet klasických, což odpovídá zhruba dvoum krabičkám.

Toto kuřivo není potřeba složitě shánět. Eflbar prodej běžně funguje po internetu. Stačí si jen objednat vhodný model a počkat na pošťáka.