Sítě proti hmyzu jednoduše zbaví vaši domácnost létajícího hmyzu

Moucha sem a moucha tam. Trefit je plácačkou je nadlidský úkol, a když už se to přeci jenom povede, přiletí další. Pokud přesně tohle znáte, tak jistě ještě nemáte v oknech sítě proti hmyzu. A jestli už se nechcete potýkat s mouchami i dalším otravným hmyzem včetně komárů, je na čase pořídit si praktickou síť do každého okna, které pravidelně otevíráte. Podívejte se, jaké výhody sítě do oken nabízí, kde všude je můžete využít a na co si dát pozor při výběru.

Přirozená ochrana proti obtížnému hmyzu

Hmyz je v přírodě naprosto na každém kroku. I přesto, že se jedná o důležitou součást ekosystému, pravděpodobně nechceme mít hned několik různých druhů z hmyzí říše i přímo ve svém bytě. A tak se nabízí hned několik způsobů, jak se proti hmyzu chránit. Jednou z možností je použití nejrůznějších postřiků nebo chemických přípravků. Jenže u nich riskujeme i vliv na vlastní zdraví, kdy i výsledná efektivita z pohledu odpuzení všech zástupců hmyzu vůbec nemusí být na nijak vysoké úrovni. Lepší strategií se tak jeví mechanická zábrana, přes kterou se hmyz jednoduše nedostane. A přesně tohle splňují sítě proti hmyzu do oken.

Kvalitní sítě do oken proti hmyzu slouží jako opravdu efektivní ochrana před nežádoucími návštěvníky v podobě much, komárů a nejrůznějších brouků. Samotná stínící technika totiž vstupu hmyzu rozhodně nezabrání. Na druhou stranu však můžete sítě do oken víceméně libovolně kombinovat s roletami či žaluziemi, kdy záleží na tom, jaké konkrétní řešení se týká vašich oken a co za vybraný druh montáže bude možný ve vašich podmínkách.

Neocenitelné opatření hlavně v letních měsících

Sítě do oken si můžete objednat kdykoliv během roku. Pokud to uděláte například během podzimních nebo zimních měsíců, budete mít dostatek času pro správnou montáž i pečlivé rozmyšlení, na která okna sítě přidáte. A až přijde léto, kdy se to venku hmyzem jenom hemží, budete právě díky sítím perfektně připraveni a hlavně chránění. Především v letních měsících totiž sítě proti hmyzu oceníte nejvíce. Kromě klasické varianty do oken navíc existují i sítě do dveří, které můžete využít například na balkonové dveře.

Během letních měsíců se tak nemusíte bát důkladného větrání. Všechna okna vybavená sítěmi totiž mohou být dokořán otevřená a stejně se dovnitř nedostanou žádné mouchy nebo dokonce komáři či jiný hmyz. A to bez škodlivé chemie či neustálého aktivního hubení či odpuzování. Prostě jenom máte okna vybavená sítěmi a to je celé. V jednoduchosti se však v tomto případě rozhodně skrývá síla. A pokud se pro nákup sítí do oken rozhodnete mimo hlavní sezónu, můžete narazit na slevové akce a celkově lepší cenové nabídky v porovnání s nákupem na poslední chvíli před začátkem léta. A taková sleva může být až v řádech stovek korun, což se při pořízení více kusů sítí do oken rozhodně vyplatí.

Sítě proti hmyzu jsou na oknech téměř neviditelné

Přemýšlíte, jestli vám náhodou sítě do oken nepoškodí estetický dojem z celého domu? Bát se rozhodně nemusíte, protože díky téměř průhlednému materiálu samotné sítě a výběru z barevných rámů je možné zvolit takové řešení, které bude na oknech opravdu téměř neviditelné. Zvenku ani zevnitř nepůsobí sítě do oken proti hmyzu nijak rušivým dojmem a bez problémů přes ně uvidíte.

V rámci výběru ideální síťky se navíc můžete rozhodnout, jestli chcete šedou nebo černou variantu. Obě jsou nenápadné, ale v případě výběru černé sítě počítejte s tím, že je vidět o něco více. Rozdíl je však poměrně malý.

Podle čeho vybrat správný typ sítě na okna

Když se pustíte do výběru sítí na okna, rychle zjistíte, že existuje hned několik různých druhů. Tyto typy se liší především tím, na základě jakého mechanismu jsou v okně uchycené. Rozdílné je také případné používání nebo náročnost montáže. Z funkčního hlediska však všechny uvedené možnosti bez problémů plní funkci maximálně efektivní ochrany před vniknutím hmyzu.

Nasazené na rám okna

Jednou z velmi oblíbených variantou jsou sítě do oken nasazené za rám okna. Ty jsou uchyceny zpravidla ve venkovní části okna pomocí drobných háčků. Síť má svůj vlastní pevný rám, takže dobře drží svůj tvar a nabízí v zásadě perfektní zakrytí okna. U sítí do oken proti hmyzu nasazených na rám okna se můžete rozhodnout mezi základní variantou a provedením Exclusive, kdy je síť vybavena lépe padnoucím rámem s více elegantním vzhledem. Pokud si budete vybírat síť o větších rozměrech, je dobré přidat horizontální zpevňující profil. Ten napomůže udržení sítě v optimálním tvaru i po více letech.

Snadná montáž jednoduchým nandáním na okno umožňuje i jednoduché uklizení na zimní měsíce. Není se to sice nutnost, ale můžete tak prodloužit jejich životnost. Pro lepší uskladnění je dobré sítě zabalit do strečové fólie, čímž mimo jiné zabránit i usazování prachu na síti, která tak bude připravena k okamžitému použití už začátkem prvních jarních měsíců.

Rolovací sítě proti hmyzu

Druhou variantou jsou rolovací sítě. Jsou ukotvené také v rámu, kde je vedená kolejnice. V té se síť může jednoduše vyrolovat nahoru v případě, že ji zrovna nebudete potřebovat. V případě této sítě do okna je však již nutná montáž pomocí vrtání. Na výběr však máte z celé řady možností, kdy můžete být rám sítě s vodícími profily uchycen do zdi z vnitřní či venkovní strany nebo do rámu okna. Záleží na tom, kde chcete mít síť a jaký druh oken máte. Při zarolování zpátky do pouzdra je síť vybavena brzdou, takže zatáhnutí je bez problémů. Síť následně opět stáhnete zatáhnutím za připravené poutko.

Sítě vrtané na dveře

Třetí variantou je síť proti hmyzu navrtaná na dveře. Ta najde své uplatnění u dveří na balkon, na terasu a podobně. Jedná se vlastně o takové další dveře vybavené sítí, které jednoduše přidáte k těm stávajícím. Je tak nutné zvolit správnou stranu, na které bude otevírací mechanismus. Výhodou je však i v tomhle případě jednoduchá montáž, kterou zvládnete s trochou vrtání či s pomocí magnetické pásky, které napomůže správnému zavírání dveří se sítí.

Jak sítě proti hmyzu namontovat

Obecně je montáž sítí proti hmyzu velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální vybavení. Všechno důležité včetně přehledného návodu najdete přímo v objednávce zvoleného druhu sítě. Jednotlivé manuály jsou připraveny také ve formě snadno pochopitelných videí. Pokud si netroufáte na vrtání, vyberte si sítě do okna nasazené na rám. Zde stačí v zásadě jenom správně umístit a zachytit s pomocí háčků. Ne pro všechny druhy oken je však tento způsob možný. Nedá se také použít pro rolovací rolety. To však již zjistíte přímo v detailu konkrétního produktu, kde budete zadávat jednotlivé parametry včetně druhu montáže. Podle zvoleného druhu přichycení totiž bude k sítím přidám i potřebný mechanismus a doplňky.

Pokud přijde na řadu vrtání, opět vám pomůže přehledný návod. Důležité je v tomto případě především správné měření a označení místa, kde budete vrtat. Při uchycení do zdi také nezapomeňte zohlednit to, z jakého materiálu je zeď, ať vyberete vhodný druh kotvícího mechanismu.

Jaká je údržba a čištění sítí do oken

Jednou z velkých předností sítí do oken proti hmyzu je také jejich snadná údržba a čištění. V rámci základního úklidu si vystačíte s vysavačem na nižší výkon. Použít ale můžete i vlhký hadřík a sítě důkladně otřít. V případě varianty nasazené na rám si můžete celou síť jednoduše sundat z okna a pustit se do údržby. Vzhledem k tomu, že běžně na sítě také prší, můžete je očistit i opláchnutím vodou.

Podobně postupujte také u dalších typů sítí. Snažte se však postupovat opatrně, ať mechanicky nepoškodíte síť. Vhodné také není používání agresivní chemie, jako je například ředidlo. Pro čištění volte jemné mýdlo či například běžný prostředek na mytí nádobí, s jehož pomocí síť i rám zbavíte mastnoty a nečistot.

Výroba sítí na okna na míru

Pořádná síť do oken musí dobře sedět na svém místě. Případné větší netěsnosti by totiž mohly vést k tomu, že dovnitř bude i tak pronikat hmyz. Aby se tomu dalo efektivně zabránit, probíhá výroba na míru. Každá síť do okna je tak vyrobena na základě vámi udaných rozměrů a konkrétních parametrů, jako je barva profilu či síťky samotné.

Aby to však mohlo fungovat, musíte okna důkladně změřit. Naštěstí na stránkách výrobce najdete i přehledný návod, jak změřit sítě proti hmyzu, aby byl výsledek přesně takový, jak si představujete.

Kvalitní zákaznický servis vám pomůže v celém procesu objednávky

Pokud se rozhodnete pro sítě do oken proti hmyzu, je dobré vědět, kde objednat. Sítě do oken FOA nabízí opravdu bohatý sortiment s výběrem jednotlivých parametrů na míru. Síť tak bude sedět do klasického, ale i atypicky velkého okna s přesností na centimetry. V rámci výběru si můžete promyslet také to, jestli nepotřebujete další stínicí techniku, jako jsou rolety či žaluzie.

Při objednávce sítí do oken FOA se můžete těšit na příjemný zákaznický servis. V rámci potvrzení objednávky vždy specialista na telefonu ještě raději ověří rozměry. Cílem totiž je, aby vyrobená síť opravdu seděla na místo a byla vybavena vhodným systémem pro montáž.