Vakuové manipulátory – 7 důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Vakuové manipulátory patří mezi moderní technologie, které dokážou svým vysokým výkonem výrazně zvýšit rychlost, přesnost a efektivitu práce. Díky tomuto přístroji může Vaše firma získat významnou konkurenční výhodu. Níže naleznete přehled těch největších benefitů, které Vás přesvědčí o výhodnosti této investice.

Jeden vakuový manipulátor zastane práci velkého množství lidí

Manipulace se stavebními materiály typu sklo, sendvičový panel a kámen, je velmi náročná z důvodu jejich vysoké hmotnosti a velikosti.

S ohledem na zvolený druh přístroje je možné manipulovat s břemeny o hmotnosti až 1 000 Kg. To vše při zachování maximální bezpečnosti a přesnosti.

Vakuové manipulátory mají obvykle výměnné sací disky a jsou vhodné ke zdvihnutí a přemístění různých materiálů. Výhodou je také možnost přesouvání břemen libovolně po staveništi.

Zajišťuje maximální efektivitu při manipulaci

Přístroj výrazně přispěje ke zvýšení efektivity. Práce bude odváděna výrazně rychleji, ale přesto se zachováním vysoké kvality. Vaši zaměstnanci budou šetřit energii na jiné úkony. Ovládání přístroje je intuitivní a dodavatelé nabízejí i možnost zajištění proškoleného personálu. Podstatnou výhodou oproti Vaší konkurenci bude, že stihnete výrazně více práce za stejný čas.

Manipulační technika

Umístění břemen s přesností na milimetry

Nejen, že je manipulace s břemeny jednoduchá a rychlá, ale je také maximálně precizní. Břemena umístíte přesně na ta místa, kde jste chtěli. Zamezí se také poničení materiálu.

Vysoká bezpečnost při práci

Svým zaměstnancům snížíte namáhavost práce a riziko vzniku úrazů a zdravotních problémů v důsledku manipulace s těžkými břemeny. Moderními technologiemi můžete výrazně zlepšit pracovní podmínky a zvýšit pracovní výkon zaměstnanců.

Přečtěte si, jakých chyb se firmy nejčastěji dopouštějí v rámci BOZP.

Montáž ve ztížených podmínkách a ve výškách

Vakuové manipulátory vytvoří dokonalou kombinaci ve spojení s minijeřáby. Díky tomu dostanete břemena do potřebné výšky a špatně přístupné místo bez ohledu na velikost a váhu břemen.

Podívejte se na podobu luxusního hotelu, který vznikl z odepsaného jeřábu, který dříve sloužil k manipulaci břemen.

Široké možnosti využití

Pro přístroje naleznete uplatnění ve výrobě, na stavbě i v zemědělství. Na trhu existuje množství dodavatelských firem, které jsou schopny svým zákazníkům nabídnout řešení dle povahy projektu. Manipulátory jsou rovněž rozděleny podle toho, jestli pracujete v exteriéru, nebo v interiéru.

Možnost pronájmu i koupě

V případě, že budete stroj využívat opakovaně, určitě se vyplatí investovat do vlastního. Investice do něj se Vám vrátí opravdu rychle.

Pokud víte, že přístroj využijete jen pro konkrétní zakázku, je lepší upřednostnit pronájem. Ten je běžně poskytován řadou dodavatelů, kteří Vám ho rovněž doručí na místo určení.

Dodavatelé nabízejí pronájem s možností proškolení Vašich zaměstnanců, kteří ho budou obsluhovat. Další možností je pronájem přístroje spolu se zkušenou obsluhou.

Pronájem můžete využít i v případě, kdy nevíte, jaký stroj koupit a rádi byste si nejprve zkusili, se kterým se Vám bude pracovat nejlépe.

Zjistili jste hlavní výhody, které Vám může přinést pronájem či koupě vakuového manipulátoru. Mějte na paměti, že aby byla zajištěna maximální bezpečnost při práci, je nutné, aby obsluhu i údržbu prováděl odborný personál. Neváhejte tedy dodavatele požádat o proškolení Vašich zaměstnanců. Vakuové manipulátory mají řadu využití i mimo firmu. Skvěle Vám poslouží například při stěhování.

Chtěli byste, aby se o obsluhu postaral Váš personál po důkladném proškolení, nebo byste dali přednost zkušeným pracovníkům od dodavatele přístroje?